Átadták az aradi magyar bölcsődét [AUDIO]

Kedd délben átadták Aradon az új – s egyben az első – magyar bölcsődét, amely ősztől 60 magyar gyereknek nyújt majd kiemelkedő színvonalú elhelyezési és oktatási lehetőséget.

Az építkezést 280 millió forinttal támogató magyar kormány és a kivitelezést magára vállaló református egyház a kisgyerekes családok igényét elégítette a új intézménnyel, amely bár egyházi létesítésű, közoktatási célokat fog szolgálni.

A Csiky Gergely Főgimnázium szervezeti egységében, az iskolához tartozó Kincskereső-óvoda tagozataként működik majd, és az önkormányzat fedezi a működési költségeket. Az 1500 négyzetméteres telek az iskola bentlakásának tőszomszédságában található, az új épület hasznos területe 722 nm, a beruházás értéke 280 millió forint.

Az Arad-belvárosi református templomban tartott keddi óvoda- és bölcsődeavató ünnepségen Csűry István püspök a jövendő pillérének nevezte az új intézményt, ahol a gyermekeket arra nevelik, hogy családalapítást vállaló, nemzetükhöz, hitükhöz ragaszkodó felnőttekké váljanak.

Grezsa István, a Kárpát-medencei óvodafejlesztési programért is felelős miniszteri biztos elmondta: a magyarság megmaradását szolgálja az öt éve indult óvodafejlesztési program, amelynek keretében a magyar kormány 179 új óvoda és bölcsőde felépítését, 713 intézmény felújítását támogatta szerte a Kárpát-medencében, ezt szolgálja a 400 újonnan kialakított játszótér, és az a több mint 1500 játéksarok, amelyeket azokba az óvodákba küldtek, ahova még magyar gyermekek járnak.

A rendezvényről Pataky Lehel Zsolt készített összeállítást a Temesvári Rádió Magyar adása számára. Hallgassa meg:

 

A rovatból ajánljuk:

Nem jut pénz az Ossian- és Irigy Hónaljmirigy-koncertekre
A kormány megszorító intézkedései miatt a városi kulturális központ lefaragta az idei Aradi Magyar Napok költségvetését, ezért lemondtak két fellépőt. A fesztiválhétvége is egy nappal rövidebb lesz a Szabadság-szobornál.
Tanévnyitó Pécskán: Ormós Zsigmond nevét vette fel a magyar tagozatos iskola [AUDIO]
Bár kéttannyelvű, a köztudatban „a magyar” iskolaként szerepel.
Becsengettek a Csiky Gergely Főgimnáziumban [AUDIO]
Megyeszerte több mint 1500-an tanulnak magyarul.
Vékony Zsolt tiszteletes: van magyar jövő Szentleányfalván! [AUDIO]
Megtartották a 22. Szentleányfalvi Magyar Falunapot.