A Lengyel–Magyar Baráti Társaság fennállásának 35. évfordulóját ünnepelték Łódź-ban április utolsó hetében. A rendezvénysorozatra hivatalos volt az aradi Csiky Gergely Főgimnázium közel két tucat diákja is a tanáraik kíséretében, ugyanis az aradi magyar iskolaközpont testvériskolai kapcsolatot tart fenn a łódź-i Bem József Gimnáziummal. Évente felváltva látogatnak egymáshoz egy-egy hétre a lengyel, illetve az aradi magyar diákok. Idén a Csiky-seken volt a sor. A csapattal tartott a Temesvári Rádió ifjú riportere, az iskola nyolcadikos diákja, Naschauer Kinga is, aki Lengyelországban készítette alábbi összeállítását, amelyben diáktársai mesélnek a kiránduláson szerzett élményeikről, de a lengyel–magyar barátságról is hallhatunk érdekességeket. A riport a Temesvári Rádió szerdai ifjúsági műsorában hangzott el:
Aradi diákok is ápolják a lengyel–magyar barátságot [AUDIÓ]
Audió
A rovatból ajánljuk:
Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.
Közösséget építeni Istenben – Szentháromság vasárnapján tartották a pécskai templombúcsút
Az ünnepi szentmise főcelebránsa Kocsik Zoltán kanonok volt.
A hívek hite győzedelmeskedett – A tornyai Mária-jelenések legendája [AUDIO]
Az egyház sokáig tiltotta a szertartásokat.


