Lebontják az újaradi állomás repülőhídját

repülőhíd

A megrozzant újaradi vasúti gyalogos felüljáró | A városháza által közreadott felvétel

Hétfőtől kezdődően két szakaszban végzik az újaradi vasútállomás gyalogosforgalmát kiszolgáló repülőhídjának a lebontását. A vasútvonal korszerűsítésével új felüljárót építenek, addig a gyalogosok a Steaugului utca és a sínek kereszteződésében kelhetnek át a vágányokon.

Tavaly júliusban helyezték használaton kívül a felüljárót, mert annyire megrongálódott, hogy már nem volt biztonságos rajta az átkelés. A polgármesteri hivatal közleménye szerint a Román Államvasutak (CFR) szerint mostanra döntött úgy, hogy lebontják a gyalogoshidat.

A munkálatok két szakaszban zajlanak majd: május 5-én, hétfőn kezdik meg, hogy aztán június 19-ig eltűntessék a rozzant létesítményt.

A gyalogosok ideiglenesen a Steugului utcában kialakított vasúti átkelőhelyen juthatnak át a sínpárokon. A Google Utcakép szerint az alábbi helyről van szó:

 

Az Arad–Temesvár–Karánsebes vasútvonal nagyszabású felújítási tervében szerepel egy új felüljáró építése az újaradi állomáson, így a jövőben az teremt majd összeköttetést Arad két városrésze: Újarad és Kisszentmiklós között.

A rovatból ajánljuk:

Feketegyarmati reformátusok fogadták örökbe a nagypestényi templomot [AUDIO]
Nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának, ezért Feketegyarmat református Férfiköre „megfogta a munka végét”, és kitakarította a templomkertet.
Választható tantárgy lesz a középiskolában a csillagászat [AUDIO]
Popa Armand szerint mindenkit lenyűgözi a csillagászat.
Föld alatti tűz pusztít a Maros-ártéren [VIDEO]
Már 30 hektárnyi területen ment tönkre az őshonos növényzet az egy éve tartó izzásban.
Négynapos fesztiválhétvégével kezdődik az Aradi Magyar Napok
Koncertek, hagyományőrzés, közönségtalálkozó – változatos programok a megbékélési parkban.
Már a kopóréteg kerül az útra Simonyifalva és Vadász között
A parkolókat, a bekötőutakat, az útpadkákat is felújítják.
Szűzanya-szobrot avattak a majláthfalvi templombúcsún [AUDIO]
A Mária-tisztelet segít közösségként és magyarként megmaradni.