Folytatódik a CED kiállítási sorozata, ezúttal a GastroPanon

Egy év kimaradást követően ismét megszervezik Aradon a GastroPan szakkiállítást, amelyen ezúttal tíz magyar élelmiszeripari vállalkozás mutatkozhat be a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. közreműködésével – olvasható a szervezet közleményében.

Tizenkettedik alkalommal kerül megvalósításra – egy év kimaradást követően – Délkelet-Európa legjelentősebb sütőipari, cukrászati, gasztronómiai szakkiállítása, a GastroPan. Az esemény a helyi mellett nemzetközi gyártók, disztribútorok, illetve az iparág regionális szereplői, véleményformálói részvételével zajlik.

Ennek jegyében a CED mintegy 120 nm-es közösségi nemzeti standdal vesz részt az eseményen, amelyen összesen tíz exportorientált, magas hozzáadott értékű sütőipari, cukrászati és gasztronómiai termékekkel rendelkező magyar partnerének biztosít bemutatkozási-, illetve cégképviseleti lehetőséget. A magyar cégek termékportfóliójában megtalálhatóak többek között fűszerek, édesipari termékek, magvak, aszalványok, kukorica alapú termékek, valamint innovatív kapszulás levesek.

A CED aradi képviselete emellett a kiállítás kísérő eseményeként szakmai fórumot és B2B találkozót szervez, mely alkalmával a kiállítóként megjelenő vállalkozások számára lehetőség nyílik további üzleti kapcsolatok megalapozására.

„A Gastropan a régió egyik legjelentősebb fóruma és szakmai találkozója a sütőipar, a cukrászat, és a gasztronómia meghatározó szereplői számára, így a CED is hangsúlyos és fókuszált magyar részvétellel készül a rendezvényre. A vásár ugyanis kiváló lehetőség a partnereink számára akár viszonteladói, akár beszállítói együttműködések kialakítására, piaci jelenlétük megszilárdítására. Emellett célzott B2B tárgyalások szervezésével is elősegítjük a cégek helyszíni értékesítésének, sikeres megállapodások megkötésének létrejöttét” – mondta Csík László, a Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. ügyvezetője.

A rovatból ajánljuk:

Feloldották a bárány- és kecskevásár-tilalmat
A pestisjárvány miatt szeptember 30-ig az EU-ba továbbra sem exportálható.
Szarvasmarha-stop: tilos a behozatal Magyarországról a száj- és körömfájás miatt
Az állatállomány védelmében Románia aktiválta az uniós vészhelyzeti mechanizmusokat.
Majdnem hétszáz embernek szűnik meg a munkája a vagongyár bezárásával
Az amerikai cég 2016-ban 60 millió euróért vásárolta meg az aradi üzemet.
Bezárja aradi vagongyárát az amerikai Greenbrier
Az üzemet 1891-ben alapította Weitzer János, és kezdetben gőzmozdonyokat gyártott.
Terjed a szarvasmarha-leukózis Arad megyében [AUDIO]
A megbetegedett állatokat kényszervágásra ítélték, de nem kell a teljes állományt megsemmisíteni.
Kína felemelkedése: Gazdasági csoda vagy stratégiai mesterterv?
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Aradi Képzési Központja gazdaságpolitikai előadásra hívja az érdeklődőket.