Az állam egyik zsebéből a másikba tette a Sanevitet

Nem múlt el nyomtalanul az állami vagyonkezelő (AVAS) elnökének múlt heti aradi látogatása, mert a kormány szeptember 25-i ülésén rendeletet hozott arról, hogy a szép napokat tulajdonképpen soha meg nem érő aradi Sanevit fecskendőgyár az egészségügyi tárcától és az AVAS-tól átkerüljön a gazdasági minisztériumhoz. Az indoklás szerint erre azért volt szükség, mert az állam így „jobban gyakorolhatja tulajdonosi minőségét, és megoldható a cég privatizálása. Állítólag létezik egy privatizációs szándéknyilatkozat, és az egészségügyi minisztérium, a másik indoklás szerint „nem rendelkezik privatizációban jártas szakemberekkel”. Hogy ki a „titokzatos” személy, cég, amely megvenné a Sanevitet, nem árulták el.
A Sanevit részvényeinek 87,4 százaléka eddig az egészségügyi minisztérium birtokában volt, 15,3 százalék pedig az AVAS tulajdonában, most az egész csomagot átvette tehát a gazdasági tárca. A rendszerváltás után létrehozott Sanevitnek egyszer használatos fecskendőket, tűket kellett volna gyártania a romániai egészségügy számára, ám az egészségügyi minisztérium sosem számított nagy megrendelőnek, és a vállalat étvételét követően sem futtatta fel a termelést. A Sanevit 2005-ben készített utoljára fecskendőket, ekkor a hatalmas, eladhatatlan raktárkészlet miatt leálltak a termeléssel.

Irházi János

A rovatból ajánljuk:

Tavaszi vásár – kettő az egyben az Expón
A kertrendezéstől kezdve az újgenerációs épületgépészeti megoldásokon át a kézműves termékekig mindet megtalálnak majd az érdeklődők.
Hétvégi boltzárat fontolgat a kormány
Kíváncsiak, milyen hatása lenne egy ilyen döntésnek.
Év végéig meghosszabbították az alapélelmiszerek árrésstopját
Többek között a kenyérre, a tejtermékekre, a friss húsra és zöldségekre vonatkozik.
Március 19-én kezdődik a roncsautó-program
Új elektromos autókra 120 ezer lejt adnak.
Elkészült a hazai elektromos töltőállomások térképe
Elérhető az energiaügyi minisztérium honlapján.
Támogatják a termelést, de az értékesítést is kellene [AUDIO]
Állami segítséget igényelhetnek a paradicsom-, fokhagyma- és burgonyatermesztők.