Nem segített az edzőváltás az UTÁ-n

Vereséget szenvedett az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának szombati játéknapján Ploiești-en.

A héten edzőváltáson átesett UTA nagy reményekkel utazott a Petrolul elleni meccsre, abban bízva, hogy a kispadra kilenc hónap után visszatérő Bálint László György visszavezeti a győzelem útjára a csapatot. Mint kiderült, a régi-új tréner sem képes csodákra, és bár az első félidőben kihúzta kapott gól nélkül az aradi gárda, térfélcsere után kettős hátrányba kerültek a vendégek.

Előbb Jair egy kezezésért megítélt tizenegyest értékesített, majd az első gólnál is részt vállaló Irobiso az aradi védelemből csúfot űzve növelte a hazaiak előnyét. Otele negyedórával a vége előtt szépített, de többre nem futotta az UTA erejéből.

Az eredmény azt jelenti, hogy a legutóbbi hét meccsből hatot elvesztettek az aradiak, és csak egy döntetlent tudnak felmutatni, ezzel pedig „bebetonozták” magukat az utolsó előtti, kiesését jelentő helyen.

Szuperliga, 17. forduló:

• Petrolul Ploiești–UTA 2–1, gólszerzők: Jair (52., 11-es), Irobiso (67.), illetve Otele (76.)
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA november 13-án, vasárnap 15.45-től az FC Voluntari-t fogadja.

A rovatból ajánljuk:

Jenei Imre 87 éves lett
Játszott az UTÁ-ban, a Steauával edzőként BEK-et nyert.
Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.