Aki 16-17 évesen B1-es jogsit szerez, már nem kell elméleti vizsgát tegyen B-kategóriára

sofőrvizsga

Az elméleti vizsga bizonyos esetekben „átugorható” | Illusztráció

Törvénytervezetet fogadott el szerdán döntő házként a képviselőház arról, hogy a 16 vagy 17 éves korban B1-kategóriás gépjárművezetői jogosítványt megszerző személyeknek nem kell elméletből vizsgázniuk a B-kategóriás jogosítvány megszerzéséhez.

A jogszabály-módosító javaslat szerint ugyanakkor továbbra is kötelező a gyakorlati vizsga a B-kategóriás jogosítvány megszerzéséhez – számolt be az alsóház döntéséről Agerpres.

A tervezet ugyanezeket írja elő az A-kategóriás (két vagy háromkerekű motorkerékpárok) jogosítvány esetében is:

azoknak, akik már megszerezték az A1-kategóriás jogosítványt, nem kell elméletből is vizsgázniuk az A2-vagy A-kategóriás jogosítvány megszerzéséhez.

A B-kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezőknek sem kell elméletből vizsgázniuk A- vagy A1-es kategóriára, ha igazolják, hogy elvégezték az A-kategóriára vonatkozó elméleti és gyakorlati tanfolyamot.

A rovatból ajánljuk:

Mezei nyulakat telepítettek át Arad megyéből Maros megyébe [VIDEO]
Hosszú távon az ökoszisztéma stabilitását szolgálja a populáció-szabályozás.
Sok helyen szeles, csapadékos időre lehet számítani keddig
Hétfő reggeltől kedd reggelig jelentős mennyiségű eső várható.
Nemzet Gazdásza-címmel tüntették ki Balla Géza borászt
A címet a magyar nemzet erkölcsileg feddhetetlen szakembere kaphatja, aki maradandót alkotott.
Hatályba lépett az önkéntes katonai szolgálat bevezetésének jogi kerete
18 és 35 év közötti önkéntes férfiak és nők számára tathatnak négyhónapos kiképzést.
Arcunkra fagy a mosoly, mínusz 18 Celsius-fok is lehet a hétvégén
Szombat éjszakától keddig az ország minden régiójában fagyossá válik az idő.