XVIII. Nemzetközi Néptánctalálkozó Pécskán

Több mint két év kihagyás után ismét megrendezik a hagyományos pécskai néptánctalálkozót, hazai és határon túli résztvevőkkel.

A főszervező Pécskai Búzavirág Egyesület és Néptáncegyüttes vendége lesz Gyuláról a Harrückern Néptáncegyüttes, Makóról a Csanád Néptánccsoport, Nagyváradról a Csillagocska Néptáncegyüttes, Pécskáról a Păstrătorii Tradiției Néptáncegyüttes, és természetesen fellép a Búzavirág Néptáncegyüttes Bojtocska, Boglárka és Búzavirág csoportjai.

Most is, mint minden eddigi néptánctalálkozón a talpalávalót két népi zenekar húzza: a budapesti Sergő és a nagyváradi Soroglya zenekar.

A fesztivált november 5-én, szombaton 17 órától tartják a pécskai művelődési házban.

 

A rovatból ajánljuk:

Közel 150 év korrajza az Aradi színlapok című könyv [AUDIO]
Az 1806 és 1948 közötti időszak aradi színlapjait kutatta és rendszerezte, majd szerkesztette kötetbe a Kiskunfélegyházán élő, de aradi származású Piroska házaspár, István és Katalin, akik korábban az aradi magyar színjátszás 130 éves történetéről is könyvet írtak.
Játék a szavakkal, betűkkel, gondolatokkal – Bemutatták Kézdi Imola legújabb verseskötetét [AUDIO]
TEjben, jajban, világvégÉN a színművész harmadik könyvének a címe.
Harmadszor is verseskötettel jelentkezik Kézdi Imola színművész
Kötetlen kötetbemutató az Aradi Kamaraszínházban.
Koncertek és díjnyertes előadás a kamaraszínház novemberi műsorkínálatában
Jön a Nemzeti Színház, a Liszt Ferenc Kamarazenekar, valamint Erdő Zoltán tárogató- és Lisztes Jenő cimbalomművész.
A különc gitár – Viszockij-est a kamaraszínházban
Horányi László egyéni műsorral lép fel Aradon október 28-án, a Bábszínházban.
Két előadással vendégszerepel Chișinăuban a kamaraszínház
A Sex, drugs, gods and rock’n’roll és a Leánykérések című produkciókat játssza a moldovai FESTIS fesztiválon.