Szabad-e bejönni ide betlehemmel?

A Kaláka együttes karácsonyi hangversenye egy betlehemes játék. A műsorban elhangzanak magyar és más nemzetiségű karácsonyi népdalok, régi egyházi énekek, karácsonyi versekre írott Kaláka dalok.
Szabad-e bejönni ide betlehemmel? Mikor a betlehemesek Karácsonykor házról-házra járnak, üdvözlő versük végén ezt kérdezik: Szabad-e bejönni ide betlehemmel?
1987-ben jelent meg az a lemez, amely ennek a műsornak a gerince. Azóta járnak a Kaláka-betlehemesek adventkor „házról-házra”, templomról-templomra, iskoláról-iskolára, színházról-színházra. Adventi koncertjüket mindenkinek ajánlják, karon ülőktől botra támaszkodókig.
- Előadják: Becze Gábor, Gryllus Dániel, Major Gábor és Radványi Balázs.
Az előadásra jegyek 25 (teljes ár), 15 (nyugdíjas, egyetemista) és 7 (diák) lejes áron kaphatók a nagyszínház pénztárában, valamint online a www.eventim.ro oldalon. A jegyiroda nyitva tartása: kedden, szerdán és pénteken 10–16 óra között, csütörtökön 10–14 és 17–19 óra között, szombaton és vasárnap 10–12 és 17–19 óra között, hétfőn zárva. Foglalás, információ a 0744/475–147-es telefonszámon lehetséges.
További hírek
![]() Andrási Rafael szavalata a ballagáson. |
![]() Ballagási ünnepség a Csiky Gergely Főgimnázium 100. tanévének végén. |
![]() A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából. |
![]() Nagy István a magyar történelmi emlékjelek iránt érzett felelősségtudatból végezte el a munkát. |
![]() A római katolikus plébánia és a Kolping Család szervezésében. |
![]() Minden korosztályt várnak. |
![]() A temetőkápolna falán helyezték el az emlékjelet. |
![]() A csapadékmennyiség elérheti a 40-70 litert négyzetméterenként. |
![]() Villámárvizek voltak Arad megye keleti részén. |
![]() Novák Katalin szombaton részt vett a csíksomlyói búcsún, azt követően jelent meg Facebook-oldalán egy videó, melyben a székely himnusz egy részlete hangzik el. A Facebook-poszt címeként a „Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!” sort emelte ki a magyar köztársasági elnök. |