P. Kelemen Didák élete

A szerző plébánosként évekig szolgálta az aradi híveket.

Június 26-án, pénteken az esti szentmise után (19.30 óra körül) a Minorita Kultúrházban dr. P. Adamczyk Bogdan OFMConv. mutatja be Isten szolgája, P. Kelemen Didák élete és tiszteletének kibontakozása című könyvét.

A könyv Kelemen Didák halálának 270. évfordulója esztendejében, 2014-ben jelent meg. Megismertet Kelemen Didák (1683–1744), a Felső-Tisza-vidék apostolának életével, korával, századokon átívelő emlékezetével. Kanonizálása is már lassan évszázadok óta van napirenden, sajnos egyelőre eredménytelenül. Remélhetőleg ez a munka is hozzájárul ahhoz, hogy ez a folyamat felgyorsuljon.

A könyvbemutató után a szerző – aki plébánosként évekig szolgálta az aradi híveket – válaszol az érdeklődők kérdéseire, majd dedikálja könyvét.

Minden kedves érdeklődőt szertettel vár a szerző és a szervezők.

 

A rovatból ajánljuk:

Közel 150 év korrajza az Aradi színlapok című könyv [AUDIO]
Az 1806 és 1948 közötti időszak aradi színlapjait kutatta és rendszerezte, majd szerkesztette kötetbe a Kiskunfélegyházán élő, de aradi származású Piroska házaspár, István és Katalin, akik korábban az aradi magyar színjátszás 130 éves történetéről is könyvet írtak.
Játék a szavakkal, betűkkel, gondolatokkal – Bemutatták Kézdi Imola legújabb verseskötetét [AUDIO]
TEjben, jajban, világvégÉN a színművész harmadik könyvének a címe.
Harmadszor is verseskötettel jelentkezik Kézdi Imola színművész
Kötetlen kötetbemutató az Aradi Kamaraszínházban.
Koncertek és díjnyertes előadás a kamaraszínház novemberi műsorkínálatában
Jön a Nemzeti Színház, a Liszt Ferenc Kamarazenekar, valamint Erdő Zoltán tárogató- és Lisztes Jenő cimbalomművész.
A különc gitár – Viszockij-est a kamaraszínházban
Horányi László egyéni műsorral lép fel Aradon október 28-án, a Bábszínházban.
Két előadással vendégszerepel Chișinăuban a kamaraszínház
A Sex, drugs, gods and rock’n’roll és a Leánykérések című produkciókat játssza a moldovai FESTIS fesztiválon.