„Megtiszteltetés, hogy az UNITER szemlézi az előadásainkat” [AUDIO]

Kétnapos miniévadot hirdetett az Aradi Kamaraszínház: február 23-án és 24-én a Román Színházi Szövetség, az UNITER zsűrije négy produkciót tekint meg Aradon, és ez alapján dönti el, hogy jelöli-e valamelyiket a romániai színházi szakma legrangosabb díjai, az UNITER-díjak egyikére.

A négy darab az Aradi Kamaraszínház koprodukciós előadásai, amelyekben a Szegedi Pinceszínházzal, a békéscsabai Tabán Táncegyüttessel és a szabadkai Juhász Zenekarral működött közre a társulat.

A kétnapos miniévadra várják a közönséget is – mondja Tapasztó Ernő, az Aradi Kamaraszínház igazgatója, akit Pataky Lehel Zsolt kérdezett a programról és az UNITER-szemle jelentőségéről.

Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült interjút:

 

 

A rovatból ajánljuk:

Fesztiválokon a kamaraszínház: színpadon a „Harsányi-összes”
Az Aradi Kamaraszínház két előadással vesz részt a 31. ATELIER nemzetközi színházi fesztiválon Nagybányán. A 15. Aradi Underground Nemzetközi Színházi Fesztivál programjában pedig a társulat három saját produkcióját játssza Harsányi Attila színművésszel a főszerepben.
Nyáron sem áll le a kamaraszínház, júniusban is előadásokra várja nézőit
Június 18-án operett, június 25-én pedig romantikus vígjáték érkezik Aradra.
Gyulán is bemutatják A remény útvesztőjében román fordítását
Találkozás az élő történelemmel, lehetőség az elmélkedésre és párbeszédre az identitásról.
Kean, a színész – monodráma az Aradi Kamaraszínházban
A produkció Edmund Kean angol színész kalandos életébe enged betekintést, aki elveszejteni igyekszik mindenkit, aki trónjára vágyik.
Kövér Péter: „Az írásban a legnehezebb dolog – elkezdeni és befejezni” [AUDO]
A Németországban élő író a Salto mortale című könyvét mutatta be szülővárosában.
Közönségtalálkozó Kövér Péter íróval
Írod, olvassuk címmel május 28-án az aradi Jelen Házban kerül sor alias Revök Retép szerzői estjére.