Megkezdte Arad megyei turnéját a Bánsági Vándorszínház [AUDIÓ]

Kedd este Kisiratoson mutatta be a Rózsa, a lovag című Rejtő Jenő-komédiát a Bánsági Vándorszínház. Az erdélyi, felvidéki, magyarországi és délvidéki színészekből álló nyári társulat a harmadik évadába lépett, és a temesvári Tarisznyás Egyesület szervezésében készítette el a Temes megyei Végváron az előadást, majd indult Temes és Arad megyei körútra.

A vándorszínház szerda este kilenc órától Kisjenőben, csütörtökön Nagyzerénden mutatja be az előadást. Pataky Lehel Zsolt összeállítása a kisiratosi bemutatón készült a Temesvári Rádió számára.

 

A rovatból ajánljuk:

Két kötete jelent meg, életműve mégis felbecsülhetetlen – 95 éve hunyt el Kuncz Aladár [AUDIO]
A Fekete kolostor című regényét a franciaországi internálótáborban szerzett élményei ihlették.
Krimivel folytatódik a nagyszínházi bérletes évad az kamaraszínházban
Több mint 70 éve futó darabot mutat be Aradon a Jászai Mari Színház.
A Legjobb férfi színész díját kapta Harsányi Attila Debrecenben a szakmától
A Kean és a Gettó című produkciókban nyújtott alakításaiért jutalmazták.
Megnyílt a múzeum felújított állandó történelmi tárlata
A kiállítás nyolc évszázad történelmét mutatja be interaktív technológiával.