Közösségi elismerés a Kölcsey-díj [AUDIÓ]

2014. január 23.

Kolcsey-dij 4014 (2)Az az elismerés a legfontosabb az alkotó ember számára, amelyet attól a közösségtől kap, amelyet szolgál – mondta az aradi Kölcsey-díjak szerda esti, hagyományosan a Magyar Kultúra Napján tartott átadásán Tóth Guttmann Emese, a Romániai Magyar Dalosszövetség elnöke. Mint megírtuk, a 11. alkalommal rendezett ünnepségen ilyen kitüntetést kapott Horváth Tünde zenetanárnő és karnagy, illetve – post mortem – Sándor István építész és operatőr kapta meg a bronzplakettet és oklevelet. A rendezvényről a Temesvári Rádió kulturális műsora számára Pataky Lehel Zsolt készített riportot. Itt meghallgatható!

[ca_audio url_mp3="http://aradihirek.ro/wp-content/uploads/media/Kolcsey-diak_2014.mp3" url_ogg="" skin="regular" align="none"]

További hírek

Hír beküldése
A temetőkápolna falán helyezték el az emlékjelet.
Hír beküldése
A hirtelen lezúduló csapadékmennyiség elérheti a 40-70 litert négyzetméterenként.
<em>Hír szerkesztése</em> Megteltek a kutak, kiöntöttek a hegyvidéki patakok
Villámárvizek voltak Arad megye keleti részén.
Hír beküldése
Novák Katalin szombaton részt vett a csíksomlyói búcsún, azt követően jelent meg Facebook-oldalán egy videó, melyben a székely himnusz egy részlete hangzik el. A Facebook-poszt címeként a „Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!” sort emelte ki a magyar köztársasági elnök.
<em>Hír szerkesztése</em> Hétfő reggel rengett a föld Arad megyében
Egy hete tartanak a földmozgások.
<em>Hír szerkesztése</em> A kormány újabb ígérete ellenére is folytatódik a pedagógusok sztrájkja
Attól sem zárkóznak el, hogy bojkottálják a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját és az érettségit.
<em>Hír szerkesztése</em> Döntetlent játszott az UTA az osztályozó első meccsén
Az aradiak őrzik az esélyt az élvonalban maradásra.
<em>Hír szerkesztése</em> Nemzetközi rádióamatőr-találkozót szerveznek Pécskán
MZ/X.
<em>Hír szerkesztése</em> Trianon kiteljesedése napról napra
Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő előadása a békediktátumról.
<em>Hír szerkesztése</em> Tisztelgés Pécskán a nemzet napszámosainak emléke előtt
A temetőben gránit emléktáblák őrzik majd a néhai pedagógusok neveit.