Az Aradi Fotóklub meghívására november 9-én, pénteken 17 órától Aradon tartanak kiállítást a Szentesi Fotókör néhány tagjának alkotásaiból. A tárlat címe Fekete-fehér, és a megyei múzeum természetrajzi osztályán berendezett kiállító teremben lesz látható.
A Szentesi Fotókört a Szentesi Művelődési Központ keretein belől 1974-ben öt fotózás iránt érdeklődő fiatal indította el, akkor még Szentesi Fotószakkör néven. Tevékenységükkel összefogták a környék munkahelyi és iskolai fotószakköreit is. Hagyomány a minden év tavaszán megtartott Kezdő Fotósiskola, majd folytatásaként a Haladó Fotóiskola, amely a fotózás iránt érdeklődők továbbképzését biztosítja. A Szentesi Fotókör és a Szentesi Művelődési Központ rendezi meg 1980 óta minden évben az Alföldi Fotószalont, és 1982-től kétévente a Szentesi Aktfotó Biennálét.Fekete-fehér – A Szentesi Fotókör kiállítása Aradon
Az Aradi Fotóklub meghívására november 9-én, pénteken 17 órától Aradon tartanak kiállítást a Szentesi Fotókör néhány tagjának alkotásaiból. A tárlat címe Fekete-fehér, és a megyei múzeum természetrajzi osztályán berendezett kiállító teremben lesz látható.
A Szentesi Fotókört a Szentesi Művelődési Központ keretein belől 1974-ben öt fotózás iránt érdeklődő fiatal indította el, akkor még Szentesi Fotószakkör néven. Tevékenységükkel összefogták a környék munkahelyi és iskolai fotószakköreit is. Hagyomány a minden év tavaszán megtartott Kezdő Fotósiskola, majd folytatásaként a Haladó Fotóiskola, amely a fotózás iránt érdeklődők továbbképzését biztosítja. A Szentesi Fotókör és a Szentesi Művelődési Központ rendezi meg 1980 óta minden évben az Alföldi Fotószalont, és 1982-től kétévente a Szentesi Aktfotó Biennálét.A rovatból ajánljuk:
Közel 150 év korrajza az Aradi színlapok című könyv [AUDIO]
Az 1806 és 1948 közötti időszak aradi színlapjait kutatta és rendszerezte, majd szerkesztette kötetbe a Kiskunfélegyházán élő, de aradi származású Piroska házaspár, István és Katalin, akik korábban az aradi magyar színjátszás 130 éves történetéről is könyvet írtak.
Játék a szavakkal, betűkkel, gondolatokkal – Bemutatták Kézdi Imola legújabb verseskötetét [AUDIO]
TEjben, jajban, világvégÉN a színművész harmadik könyvének a címe.
Harmadszor is verseskötettel jelentkezik Kézdi Imola színművész
Kötetlen kötetbemutató az Aradi Kamaraszínházban.
Koncertek és díjnyertes előadás a kamaraszínház novemberi műsorkínálatában
Jön a Nemzeti Színház, a Liszt Ferenc Kamarazenekar, valamint Erdő Zoltán tárogató- és Lisztes Jenő cimbalomművész.
A különc gitár – Viszockij-est a kamaraszínházban
Horányi László egyéni műsorral lép fel Aradon október 28-án, a Bábszínházban.
Két előadással vendégszerepel Chișinăuban a kamaraszínház
A Sex, drugs, gods and rock’n’roll és a Leánykérések című produkciókat játssza a moldovai FESTIS fesztiválon.


