„Az alkotás belső kényszer” – Siska-Szabó Hajnalka egyéni tárlata [AUDIÓ]

Csütörtök este nyitották meg Aradon Siska-Szabó Hajnalka Remember – Emlékezés című egyéni festménykiállítását. A fő utcai Alfa-galériában rendezett tárlatnyitón a pályatársak jelentős része mellett az aradi képzőművész és rajztanár tisztelői is nagy számban megjelentek. Siska-Szabó Hajnalka több egyéni és csoportos tárlat részvevője bel- és külföldön, önállóan legutóbb tavaly januárban lépett alkotásaival az aradi közönség elé, a Kölcsey Galériában.

Alkotói pályája mellett nagy gondot fordít arra, hogy tanítványaiból műértő és -pártoló felnőtteket neveljen, szervezi az Arad és magyarországi testvérvárosainak művésztársadalmai közötti találkozókat. Másfél évtizede az ő nevéhez fűződi a nagyzeréndi nemzetközi alkotótábor megrendezése, az aradi börtön fogvatartottainak pedig művészetterápiával segít könnyebbé tenni a rácsok mögött töltött időt. Az alkotás mint kifejezői eszköz belső kényszer – vallotta Siska-Szabó Hajnalka a tárlatnyitón Pataky Lehel Zsoltnak adott interjújában.

Hallgassa meg a Temesvári rádió pénteki kulturális műsora számára készült beszélgetést:

A rovatból ajánljuk:

Közel 150 év korrajza az Aradi színlapok című könyv [AUDIO]
Az 1806 és 1948 közötti időszak aradi színlapjait kutatta és rendszerezte, majd szerkesztette kötetbe a Kiskunfélegyházán élő, de aradi származású Piroska házaspár, István és Katalin, akik korábban az aradi magyar színjátszás 130 éves történetéről is könyvet írtak.
Játék a szavakkal, betűkkel, gondolatokkal – Bemutatták Kézdi Imola legújabb verseskötetét [AUDIO]
TEjben, jajban, világvégÉN a színművész harmadik könyvének a címe.
Harmadszor is verseskötettel jelentkezik Kézdi Imola színművész
Kötetlen kötetbemutató az Aradi Kamaraszínházban.
Koncertek és díjnyertes előadás a kamaraszínház novemberi műsorkínálatában
Jön a Nemzeti Színház, a Liszt Ferenc Kamarazenekar, valamint Erdő Zoltán tárogató- és Lisztes Jenő cimbalomművész.
A különc gitár – Viszockij-est a kamaraszínházban
Horányi László egyéni műsorral lép fel Aradon október 28-án, a Bábszínházban.
Két előadással vendégszerepel Chișinăuban a kamaraszínház
A Sex, drugs, gods and rock’n’roll és a Leánykérések című produkciókat játssza a moldovai FESTIS fesztiválon.