Aradon is fellép Mága Zoltán erdélyi turnéján [FRISSÍTVE]

Mága Zoltán hegedűművész, a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével kitüntetett, Prima Primissima díjas magyar zenész, az RMDSZ Nőszervezetének meghívására Erdély tizenhét városában koncertezik július 29. és augusztus 7. között.

Az idei karitatív rendezvénysorozat célja az ukrajnai, illetve kárpátaljai magyar közösség, valamint a helyi közösségekben élő rászorulók segítése. A koncertek bevételét és a beérkezett adományokat a területi szervezetek minden településen a rászorulók megsegítésére fordítják.

A rendezvénysorozat helyszínéül idén is a templomok szolgálnak, és annak érdekében, hogy minden érdeklődőnek biztosítva legyen a belépése a helyszínen, előzetesen adománylapokat lehet igényelni az RMDSZ Nőszervezeténél.

A szervezőknek kettős céljuk van: egyrészt olyan élményeket akarnak nyújtani, ami a közösségeket megerősíti, összetartja, másrészt pedig hathatós segítséget akarnak nyújtani a rászorulóknak.

Az események helyszíni szervezését az RMDSZ megyei és területi Nőszervezetei vállalták. További részletekről a helyi szervezeteknél lehet érdeklődni.

FRISSÍTÉS: Aradon augusztus 7-én, vasárnap 16 órától az Arad Belvárosi Református Templomban ad hangversenyt Mága Zoltán. Mivel a helyek száma korlátozott, a belépés a jótékonysági adománylapok felmutatásával történik. Egy jótékonysági adománylap ára 20 lej. Az adománylapot az RMDSZ Arad megyei szervezetének székházában lehet kiváltani (Episcopiei utca 32. szám) augusztus elsejétől, hétfőtől kezdődően munkanapokon 9–17 óra között (pénteken 9–13 óra között).

Az aradi koncert bevételének egy részét az Alma Mater Alapítványnak ajánlják fel, a másik részét, tekintettel az ukrajnai háborúra, az ott élő magyar közösség megsegítésére fordítják.

A rovatból ajánljuk:

Nyáron sem áll le a kamaraszínház, júniusban is előadásokra várja nézőit
Június 18-án operett, június 25-én pedig romantikus vígjáték érkezik Aradra.
Gyulán is bemutatják A remény útvesztőjében román fordítását
Találkozás az élő történelemmel, lehetőség az elmélkedésre és párbeszédre az identitásról.
Kean, a színész – monodráma az Aradi Kamaraszínházban
A produkció Edmund Kean angol színész kalandos életébe enged betekintést, aki elveszejteni igyekszik mindenkit, aki trónjára vágyik.
Kövér Péter: „Az írásban a legnehezebb dolog – elkezdeni és befejezni” [AUDO]
A Németországban élő író a Salto mortale című könyvét mutatta be szülővárosában.
Közönségtalálkozó Kövér Péter íróval
Írod, olvassuk címmel május 28-án az aradi Jelen Házban kerül sor alias Revök Retép szerzői estjére.
Nótaszínház és onewoman-show a kamaraszínházban
Május 22-én ismét látható a Shirley Valentine, két napra rá a Szögény Dankó Pista című zenés játék jön Aradra.