Felkapcsolták a fényeket a százezer eurós műfenyőn

Hétfő este ünnepélyes keretek között felkapcsolták a fényeket az aradi városháza előtti karácsonyfán.

Az idei karácsonyi vásár egyik attrakciójának szánták a díszkivilágítás üzemebe helyezését, ami után a jelenlévő gyerekek – hagyományos módon – találkozhattak a Mikulással, aki ajándékcsomagokat osztott szét közöttük.

Ezt követően a tömeg „birtokba vette” a gyakorlatilag december elsején megnyitott karácsonyi vásárt, ami a polgármesteri hivatal előtti téren, a városháza mögötti Mihai Eminescu (Salacz Gyula) parkban, valamint a városháza és a Csanádi-palota közötti utcában zajlik.

Idén műfenyőt állítottak a központban, ez Călin Bibarț polgármester terve volt – „környezetvédelmi” okokból – már tavaly, de akkor megvétózták a tanácsosok a beszerzését. Azóta változtak az erőviszonyok a képviselőtestületben, úgyhogy véghez vihette a szándékát. Sajtóhírek szerint a helyi költségvetésből 99 911 eurónyi lejt fizettek a műfenyőért, az összeg a karácsonyfa árát, szállítását, felállítását, díszítését stb. fedezte.

Tehát nem a Jézuska vagy az angyal hozta…

A rovatból ajánljuk:

Napok óta trágyaszag keseríti meg az aradiak és a vonzáskörzetben élők mindennapjait
Mezőgazdasági munkálatok lehetnek a bűz terjengése mögött.
Aranysakálok tartanak rettegésben egy újaradi lakóövezetet
Ezek a vadállatok már többen vannak Romániában, mint a medvék és a farkasok együttvéve.
Új módszerrel próbálkozik megoldani a „varjú-kérdést” az önkormányzat
A madarak megkeserítik a központban lakók életét. Lézer- és ultrahangalapú riasztórendszert telepítenének, hogy elriasszák a varjakat.
Silány minőségű munka – porlad a beton, mállik a burkolatfestés az új hídon [VIDEO]
Két hónap sem telt el a használatba adása óta, de máris jelentkeztek a problémák a létesítményen.