Vasútállomás építését tervezi Mikelakán a megyei önkormányzat

Vasútállomás

Az aradi központi állomás egy ködös téli estén | Archív felvétel

Többek között egy új vasúti pályaudvar és a tehervonatok számára egy kötöttpályás terelőút építésének a tervét jelentette be az Arad megyei önkormányzat. Az új állomás egy később metróépítés első lépése lehet.

Az új vasútállomást a keleti városrészben, az egykor önálló településként számontartott, de ma már a megyeszékhely legnagyobb külvárosi kerületének számító Mikelakán fogják megépíteni, éspedig ott, ahol a 300-as övezetként ismert tömbháznegyedbe beletorkollik a kétszer kétsávos Voinicilor utca – egy forgalmas, villamosközlekedési csomópontként is szolgáló körforgalom közepében.

A Google Utcakép segítségével virtuális sétát is tehetünk a helyszínen:

 

Mikelakán jelenleg is áthalad a fő vasútvonal, a toronyházak között személy- és tehervonatok zakatolnak naponta többször is.

A nagyberuházási terv része eme vasútvonal teljes újjáépítése is: modern technologiával, hegesztés nélkül készült egybefüggő sínpárokat fektetnek majd le, hogy a szerelvények kerekeinek kattogása ne zavarja a lakosokat, emellett a vágány mentén kétoldalt, teljes hosszában, amíg ki nem ér a városból, zajvédő falakat fognak építeni

– ismertette a terveket az Agerpres hírügynökség kérésére Sergiu Bîlcea, a megyei tanács alelnöke.

A mikelakai új vasútállomás egy függőpályaudvar lesz, és az infrastrukturális fejlesztés velejárója lesz egy „vasúti körgyűrű” építése is; ez Aradot és Öthalom községet kerüli majd meg, az új kötöttpályát pedig a tehervonatok fogják használni, tehát annak elkészülte után az áruszállító vasúti szerelvények nem haladnak majd át a városon – magyarázta az önkormányzat alelnöke.

 

Az Aradot érintő beruházások az Arad–Temesvár–Karánsebes vasútvonal felújítási projektjének részét képezik, és a már említett tervek mellett a következők szerepelnek még benne:

  • egy vasúti híd építése a Maros felett;
  • felüljáró építése az Arad és Öthalom közötti vasútvonal felett; amelyen gépjárművek és villamosok is közlekedhetnek;
  • az újaradi vasútállomás felújítása, többek között egy új függőhíd építése a gyalogosforgalomnak.

Sergiu Bîlcea szerint az új mikelakai állomás később egy helyi gyorsvasút, földfelszíni metró építésének lehet az alapja – a hosszú távú tervek szerint a magasvasút a mikelakai, a központi és az újaradi állomás között teremt majd összeköttetést.

A rovatból ajánljuk:

Sofőrhiányra panaszkodnak a fuvarozók
Az Arad megyében bejegyzett fuvarozási cégek tulajdonosai 2023-ban arra panaszkodtak, hogy mintegy 750 kamionsofőrrel volt kevesebb az ágazatban a kelleténél, ma már azonban 1500 hivatásos gépjárművezetőre lenne szükség.
Palliatív osztályt alakítanak ki az egykori városi kórházban
Összesen 26 kórházi ággyal, 2, 4 vagy 6 ágyas tágas szalonokkal működik majd.
„A remény zarándokai” – félmillió résztvevőt várnak a csíksomlyói pünkösdi búcsúba
A fogadalmi búcsú főcelebránsa Kovács Gergely érsek, az ünnepi szónok pedig György Alfréd kamilliánus szerzetes lesz.
Lebontották a hőerőmű hűtőtornyát [VIDEO]
Az 1964-ben épült torony 60 éven szolgálta ki az erőművet, de a tavaly ősszel kezdődött átépítéssel feleslegessé vált.
Megjelent az aradi magyar monográfia-sorozat harmadik kötetének román fordítása is
Aradon és Gyulán is bemutatják A remény útvesztőjében című könyvet.
Buszsofőröket alkalmazna a CTP a pótlóbuszokra, de kevés a jelentkező
Júniustól Mikelakán autóbuszok szállítják majd az utasokat a villamossínek cseréje miatt.