Elütötték a gyalogátkelőn Bognár Leventét

Súlyos balesetet szenvedett szerda este fél nyolc tájban Bognár Levente aradi alpolgármester, akit a lakásához közel, a Kogălniceanu utcában a gyalogátkelőn ütött el egy figyelmetlen gépkocsivezető. Az RMDSZ-es tisztségviselőn még aznap orrműtétet hajtottak végre.

Csütörtök délután sikerült telefonon beszélnünk Bognár Leventével, aki szerint a helyszínen nagyon gyakoriak a balesetek. „Előttem mentek át valakik a zebrán, a sofőr megállt. Én is már a gyalogátkelőn voltam, amikor beletaposott a gázba. Utólag azt mondta, hogy a napsütéstől nem látta, hogy még valaki van előtte, szerintem elbámészkodott” – idézte fel a történteket az elöljáró, akinek nemcsak az orrcsontja törött el, hanem a jobb válla is, és a jobb térdét is fájlalja. Szeretné elkerülni a vállműtétet, de konzultálni fog több orvossal is – mondta.

A vétkes sofőr ellen ügyészségi eljárás indult. Az alpolgármester azt mondta, nagyon nehezen telt az első kórházi éjszaka, de bízik benn, hogy pénteken már hazaengedik, és mielőbb visszatérhet hivatalába. Egyébként már ma is dolgozott, aláírásra váró papírokat vittek be hozzá a kórházi ágyához a polgármesteri hivatalból.

A rovatból ajánljuk:

Támogatók révén segíthet csak az Alma Mater Alapítvány – az aradi magyar oktatás a tét [AUDIO]
A 35 éve alapított civil szervezet az aradi magyar oktatás háttérintézménye, de a programjait támogatók segítségével tudja megvalósítani. Azonban az évtizedek alatt a támogatók köre is természetes módon megcsappant.
Magyar kormánytámogatás a Délibáb Egyesületnek
Az Erősödő Kárpát-medence programban megvalósuló tevékenységekre. (x)
Idén 21 zarándoklatot szerveznek Máriaradnára
Gyümölcsoltó Boldogasszony napján tartják a templom búcsúünnepét.
Súlyos károkat okoznak a vadállományban is az aranysakálok
Az őzek, dámvadak és vadnyulak száma közel felére csökkent a ragadozók miatt.