Csökkenhet a fiatalok gépjármű-felelősségbiztosítási díja

A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) közleménye szerint a tízből öt biztosítótársaság árcsökkentéssel reagál a fiatalok problémájára – számolt be Balázs Botond, a Magyar Ifjúsági Értekezlet elnökségi tagja a Gyorshajtásért büntess, ne a korom miatt! figyelemfelkeltő kampány és határozat kidolgozója.

A MIÉRT azért kezdett kampányba, mert a 30 éven aluli gépjármű-tulajdonosoknak aránytalanul nagy (az ennél idősebb korosztályhoz képest) a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díja. A szervezet szerin ez nemcsak hátrányos megkülönböztetés, hanem a spekuláció melegágya, hiszen sokan emiatt szüleik, nagyszüleik nevére íratták forgalomba a gépkocsit.

„A tíz biztosítótársaságból öt: az Allianz-Ţiriac, az Astra, a City Insurance, az Euroins és a Generali már bejelentették, hogy az árcsökkentés nyomán a fiatalok biztosítása – a többségi kategóriához viszonyítva – az eddigi ötszörös árhoz képest közel két és félszeresre csökken. Az ASF határozata szerint egy évre előre és egységesen kell meghatározni a biztosítási díjakat a különböző kockázati kategóriákban, az általánosan elfogadott számítási képlet alapján” – értékelte Balázs Botond.

A Magyar Ifjúsági Értekezlet 2014. december 10-én Gyorshajtásért büntess, ne a korom miatt! szlogennel indított figyelemfelkeltő kampányt azzal a céllal, hogy választ adjon a fiatalok igényeire, és javaslatot dolgozzon ki a kötelező biztosítás árának csökkentésére.

A MIÉRT a kampány indításakor határozatát eljuttatta Románia Kormánya, Románia államelnöke, Románia Parlamentje, a Pénzügyi Felügyeleti Hatóság, az Országos Diszkriminációellenes Tanács és a Versenytanács részére. Ezt követően, január 12-én a Pénzügyi Felügyeleti Hatóság döntéséről számolt be a szervezet, miszerint újragondolják a fiatalokat érintő kötelező autóbiztosítási rendszert, és február végéig részletesen elemezve a helyzetet, elfogadható megoldást igyekeznek kidolgozni a fiatal gépjárművezetők számára.

A rovatból ajánljuk:

A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.
Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.