„A minőségre kell helyeznünk a hangsúlyt” [AUDIÓ]

Mint beszámoltunk róla, tisztújítást tartottak szombaton az aradi magyar oktatás és nevelés támogatására létrehozott Alma Mater Alapítványnál. A Csiky Gergely Főgimnázium háttérintézményeként működő civil szervezet a diáktoborzásban, a kollégásiták ellátásában, a szociális és érdemösztöndíjak előteremtésében,a tehetségondozó program megszervezésében segít az iskolának. Az 1991-ben létrehozott alapítvány tagjai egykori diákok, szülők és az aradi magyar közélet szereplői, akik szívükön viselik a szórványsorba jutott aradi magyar oktatást. A kuratórium új elnökének Kranowszky-NagyAndreát, a Magyar Nemzeti Kereskedőház aradi regionális irodájának vezetőjét válsztották meg, az ügyvezető elnöki feladatokat továbbra is Hadnagy Éva, az iskola tanára látja el.

Ők ketten szólalnak meg Pataky Lehel Zsolt összeállításában, amely a Kossuth Rádió Határok nélkül című műsora számára készült. Hallgassa meg:

A rovatból ajánljuk:

Lemondott a megyei tanács a kápolnási kastély elővásárlási jogáról
A Mocsonyi–Teleki-kastély jelenlegi tulajdonosa felkérte a megyei önkormányzatot, hogy döntsön: él-e az elővásárlási jogával vagy sem, mert egy magánbefektető 800 ezer euróért megvásárolná a műemlék épületet.
Százhúsz éve hunyt el a magyar turizmus atyja [AUDIO]
Mikor a természetjárást furcsa hóbortnak tartották, Czárán Gyula már megszállottan kutatta a hegyeket.
Új időpontban tartják meg az MKT alakuló ülését
Január 9-én a zord időjárás miatt nem tartották meg.
A jelen gyorsan múlttá válik. Lehet-e még emlékezni a digitális korban?
A digitális jelen sajátossága, hogy miközben minden dokumentált, semmi sem marad tartósan jelen.