Visszaindult a Szupermaraton mezőnye Békéscsabára [AUDIÓ]

17-ik Szupermaraton aradi befuto (8)Nem sokkal ezelőtt kezdődött a 17. Békéscsaba–Arad–Békéscsaba Szupermaraton második napja: a mezőny az aradi városháza előtti térről rajtolt el, hogy a résztvevők futva (egyénileg vagy váltóban), kerékpáron, illetve görkorcsolyán megtegyék a 100 kilométeres távot. A versenyzők Kisvarjas felé haladnak, majd a Tornya–Battonya átkelőnél lépik át a határt. Onnan Mezőkovácsháza, Medgyesegyháza, Pusztaottlaka, Újkígyós és Szabadkígyós érintésével jutnak el a csabai célig, ahol a díjátadó is.
Az első nap befutója Aradon volt a városháza előtt. A férfi egyéni futók közül a két évvel ezelőtti győztes Steib Péter ért elsőként célba 7 óra 15 másodperces idővel. Második volt Veres Béla majdnem két és fél órával elmaradva tőle (9:27:24), míg a harmadik a korábbi ötszörös győztes Bogár János (10:28:48). A versenyszám 16 jelentkezője közül hatan értek célba.
Kettes váltóban Záróbusz felvezetők ESK (7:42:56), Éca Team (8:43:30), Megy ez labda nélkül is (9:00:08) volt az első nap dobogósainak sorrendje, míg az ötfős csapatoknál Gepárd Mazda Expanzió (5:45:18), Opel Körös (5:55:23), Marzek Kner (6:50:17) rangsor alakult ki az élen. Görkorcsolyások mindössze négyen neveztek be (egy férfi és három nő), de csak a címvédő és sokszoros győztes Bartok Andreas teljesítette a két szakaszra osztott távot (3:32:05-ös összesített időeredménnyel). A legnépesebb mezőny idén is a kerékpárosoké volt (691-en pattantak nyeregbe), itt az első három helyezett között néhány másodperc volt csak a különbség. Íme: 1 Titus Păun (összesített idő: 2:40:32), 2 Andrei Mihai (2:40:34), 3. Patai Dániel (2:40:41).
Pataky Lehel Zsolt a szombati befutónál kérdezte a szervezőket és a résztvevőket. Hallgassa meg a Temesvári Rádió számára készített összeállítást!