A hazaiak nyerték az első Gyula–Arad horgászversenyt

Gyulai és aradi horgászok csalogatták partra a halakat május 17-én, az első Gyula–Arad horgászversenyen.

A Poklás-csatornánál megrendezett találkozón 16 pecás (8-8 fős csapatok) dobta vízbe a horgot, akik a nap folyamán egyénileg és csapatban is megmérettették magukat – írja a Gyulai Hírlap. A versenyen Kónya István gyulai alpolgármester elmondta: a rendezvény újabb tartalommal töltheti meg a két város kapcsolatát. „Hagyományteremtő szándékkal hoztuk létre ezt a versenyt – erősítette meg immár az Aradi Híreknek. – A testvérvárosi kapcsolat gazdag programmal kecsegteti az ebben résztvevőket, s ezért gondoltuk, hogy a kultúra és a foci mellett egy újabb sportágban, a horgászatban is összemérnénk tudásunkat.”

A horgászversenyt a két város polgármesteri hivatalaiban dolgozók részére szervezték, de azok családtagjaik és barátaik és jelen voltak, így Kónya alpolgármester szerint mintegy ötvenen gyűltek össze a rendkívül jó hangulatú versenyen.

A díjátadón Bognár Levente aradi alpolgármester is részt vett. A hazai pálya, vagyis a hazai víz és a halak a vendéglátók javára döntötték el a vetélkedőt, de a gyulai elöljáró szerint az aradiak égnek a vágytól, hogy visszavágjanak, amire augusztusban vagy szeptemberben lesz esélyük.

A rovatból ajánljuk:

Aláírták a román–magyar ETT alapító okmányait
Romániából Kisjenő, Kürtös, Pécska, Nagylak és Nagyszalonta, Magyarországról Battonya, Gyula, Sarkad, Elek és Medgyesegyháza tagja a társulásnak.
Sport és egészségügyi programokkal várják az érdeklődőket az UTA–Csíkszereda meccs előtt
A projekt célja az egész életen át tartó mozgás fontosságának tudatosítása.
Kapocs a Maros – idén is lesz vízitúra Aradtól Szegedig
Harmadszor teszik meg a több mint 110 kilométeres távot, ezúttal a két megyei önkormányzat is támogatja a szervezőket.
Kilencmillió euróból fejlesztik a közegészségügyi ellátást Arad és Békés megyékben [AUDIO]
Cél az orvosi szolgáltatásokhoz való méltányos hozzáférés biztosítása.
Híd a közösségek között: 30 éves a Tornya–Battonya határátkelőhely
Kerékpártúrával egybekötött ünnepség keretében emlékeztek meg az 1995-ös eseményről.