Újra kellett éleszteni az angyalkúti tűz egyik áldozatát

Nagy volt a riadalom kora reggel Angyalkúton | Fotó: ISU Arad

Nagy volt a riadalom kora reggel Angyalkúton | Fotó: ISU Arad

Kigyulladt egy családi ház szerdán reggel Angyalkúton – az ingatlanban négyen laktak, három személyt eszméletlen állapotban hoztak ki a tűzoltók, egyiküket újra kellett éleszteni.

Reggel hat órakor riasztották a tűzoltókat, hogy ég egy tetőtér-beépítésű családi ház Angyalkúton. Több tűzoltóautót és esetkocsit, valamint összesen négy mentőautót vezényeltek a helyszínre, ahol azt látták, hogy a ház egyik helyiségéből csapnak fel a lángok, erős füsttel kísérve – számolt be az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).

A tűzoltók három eszméltelen személyt – két férfit és egy nőt – találtak az ingatlanban, akiket kimentettek a lángok közül, az egyik férfit újra kellett éleszteni;

a 68 éves sérültet végül sikerült megmenteni, őt a rohammentők (SMURD) szállították el. A házban lakó negyedik személy, egy nő, időben kimenekült a házból, őt a helyszínen látták el az orvosok.

A másik három személyt, egy 65 és egy 21 éves nőt, valamint egy 25 éves férfit is kórházba szállítottak ellátásra és kivizsgálásra. Az ISU utólag azt közölte, hogy a tüzet feltehetően egy meghibásodott elektromos kábeltől keletkezett rövidzárlat okozta.

A rovatból ajánljuk:

Bennégtek a sofőrök az összeütközött kamionokban
Egyikük személyazonosságát nem sikerült megállapítani, a másik egy 52 éves újszentannai férfi.
Aradiak családi tragédiája Battonyán: holtan találták a házaspárt
Az 55 éves férfi és 52 éves felesége holttestét hétfőn találták meg. Újabb részletekre derült fény, hogy mi is történhetett.
Tetemes pénzbírságot kapott egy kisperegi családi vállalkozás környezeti veszélyeztetés miatt
Növényvédő szereket, olajszűrőket, üzemanyagot, használt gumiabroncsokat találtak az udvaron.
Kitoloncolták az aradi menekültközpont 11 „lakóját”
Tíz bangladesi és egy Srí Lanka-i férfit tettek fel a repülőre. Öt évre kitiltották őket az Európai Unió területéről.
Fákat döntött ki, háztetőket rongált meg a szél
Jelentős viharkárok keletkeztek, miután helyenként 100 km/h-s szél sepert végig Arad megyén.