Tűz ütött ki egy garázsban Ágyán – egy autó teljesen leégett

tűz

Nagy a kár, bennégett az autó is a garázsban | Fotó: ISU Arad

A keddről szerdára virradó éjjel, nem sokkal negyed egy után riasztották az aradi hivatásos tűzoltókat egy garázstűzhöz, amely egy ágyai családi ház udvarán csapott fel.

A helyszínre a kisjenői hivatásos tűzoltók vonultak ki két tűzoltóautóval és egy SMURD-rohammentővel. Érkezésükkor a garázs teljes terjedelmében égett, benne egy személyautóval. Fennállt a veszély, hogy a lángok átterjedésének egy közeli melléképületre is.

A beavatkozó egységeknek sikerült a tüzet megfékezni, személyi sérülés nem történt, azonban az autó és a garázsban tárolt ingóságok teljesen megsemmisültek – tájékoztatott az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).

A robbanásveszély elkerülése érdekében a garázsból három gázpalackot is kivittek.

A tüzet valószínűleg egy fűtőberendezés okozta. A hatóságok ismételten felhívják a figyelmet arra, hogy a téli időszakban jelentősen nő a lakástüzek kockázata. A leggyakoribb okok közé tartoznak a kitisztítatlan kémények, a hibás vagy improvizált elektromos hálózatok, illetve a felügyelet nélkül hagyott fűtőeszközök.

A megelőzés érdekében fontos rendszeresen ellenőrizni a fűtőberendezéseket, és a lakás elhagyásakor áramtalanítani az elektromos készülékeket. Továbbá kerülni kell a hibás, gyúlékony felületre szerelt, illetve szakszerűtlenül összekötött elektromos eszközök használatát.

A rovatból ajánljuk:

Kiégett egy vasúti kocsi az iltői állomáson
Négy vonat közlekedését érintette, volt, amelyik 220 perc késést halmozott fel.
Hívatlan vendég Vingán: méretes kígyót találtak egy ház udvarán [VIDEO]
A hőségben gyakrabban fordulhatnak elő vadon élő állatok a háztartások közelében.
RO-Alert ébresztette az aradiakat kedd hajnalban – ezért adták ki a riasztást [VIDEO]
Sikerült megakadályozni, hogy a lángok átterjedjenek a közeli benzinkútra.
Halálos baleset történt a Maros völgyében
Az elsősegélynyújtás ellenére sem tudták megmenteni a mikrobusz sofőrjét.
Több tonna állateledelt mentettek ki a tűzoltók az égő kamionból
Az Arad és Temesvári közötti autópályán gyulladt ki.
Élve húzták ki a sofőrt a totálkáros autóból
Arad és Temesvár között az autópályán felborult egy autó.