Több mint öt kiló drogot találtak két holland férfinél az autópályán

Kábítószer

Több mint öt kilogramm kábítószert foglaltak le | A rendőrség által közreadott felvétel

Elfogtak két holland kábítószer-kereskedőt a rendőrök a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Arad megyei szakaszán.

A nagylaki határrendészek az autópálya-rendőrséggel és a szervezett bűnözés elleni ügyosztály nyomozóival közösen kedden állították meg az autót, amiben a 35 és 54 éves férfiak utaztak, mert „fülest” kaptak, hogy kábítószert szállítanak – számolt be szerdai közleményében az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság.

A járműben különböző típusú drogokat találtak: öt kilogramm kristályt (2 MMC), fél kiló kokaint, 340 gramm heroint, 250 darab ecstasy-tablettát és alprazolám-filmtablettát.

A kábítószert a kesztyűtartóba, illetve két sporttáskában a ruhák közé rejtették.

A rajtaütést megelőző nap a rendőrök egy héttagú drogkereskedő bandát számoltak fel Aradon, összesen 22 helyszínen tartottak házkutatásokat, melyek során hasonló kábítószereket foglaltak le – azt azonban nem közölték, hogy a két hollandnak köze lehetett-e az aradi bűnbandához. A rendőrség az őrizetbe vett két férfit átadta az ügyészségnek azzal a javaslattal, hogy helyezzék őket 30 napos előzetes letartóztatásba.

A rovatból ajánljuk:

Kerékpárost gázolt el a vonat Mikelakán
Mire a rohammentők a helyszínre értek, a 70 év körüli férfi már nem élt.
Negyvenezer eurót érő táblagépeket és csempészcigarettát is lefoglaltak
Román–magyar közös határrendészeti razzia az A1-es autópályán.
Játék a tűzzel – tragédia lett a csínytevésből
Kiégett három lakás, egy autó és az állatorvosi rendelő Zimándújfalu községben, miután gyerekek felgyújtottak egy matracot.
Súlyos baleset történt Angyalkút és Szépfalu között
Három autó ütközött össze, három nőt és egy kislányt eszméletlen állapotban szállítottak kórházba.
Több mint kétszáz házkutatást rendeltek el egy időben [FRISSÍTVE]
Aradon és Pécskán hét helyszínre szálltak ki a rendőrök cigarettacsempészet miatt.