Németországban körözött bűnözőket fogtak el Aradon

A rabláshoz használt eszközök | A rendőrség által közreadott felvételek

A rabláshoz használt eszközök | A rendőrség által közreadott felvételek

Jövedéki adóeljárástól mentesített cigarettaszállítmányokat Németországban fosztogató román bűnszervezet tagjait fogták el a román rendőrök Aradon, valamint Dâmbovița és Botoșani. A körülbelül egymillió euró kárt okozó dohányrablók kézre kerítésében a németországi rendőrök is segítettek.

A berlini ügyészség által kezdeményezett európai nyomozási végzés gyakorlatba ültetéseként folytattak nyolc házkutatást a román rendőrök a szervezett bűnözés elleni ügyészséggel közösen még kedden Arad, Dâmbovița és Botoșani megyékben. A németországi rendőrökkel és vámhivatalnokokkal kiegészült egységek olyan személyeken ütöttek rajta, akik a gyanú szerint 2020 és 2024 között több ízben összesen 3,26 millió szál zárjegy nélküli cigarettát raboltak el, hogy aztán a feketepiacon értékesítsék.

A román bűnbanda jövedéki adóeljárástól mentesített, Lengyelországból Németországon keresztül Hollandiába tartó dohányszállítmányokat fosztogatott rendszeresen.

A rablók felmásztak a tehervagonokba, kivágták a cigarettát rejtő konténereket, a dobozokat pedig kidobálták, majd utólag összeszedték. A zsákmányt egy németországi orgazda rejtette el, így a romániai házkutatásokkal egy időben Németországban és Hollandiában is folytattak razziákat.

A nyomozók szerint a román állampolgárságú rablók körülbelül egymillió eurós kárt okoztak a dohányiparnak és a szállító cégeknek.

A lefoglalt áruk | A rendőrség által közreadott felvételek

A házkutatások során több GPS járműkövető eszközt, videókamerákat, adattárolókat, egy drónt és a rablásokhoz használatos eszközöket találtak, emellett lefoglaltak 10 900 euró és 48 000 lej készpénzt, valamint 3100 darab különböző márkajelzésű divatárut, amelyeket a gyanú szerint a cigarettarabláshoz hasonló módszerekkel szereztek be.

Az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a gyanúsítottakat bekísérték kihallgatásra és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.

A rovatból ajánljuk:

Játék a tűzzel – tragédia lett a csínytevésből
Kiégett három lakás, egy autó és az állatorvosi rendelő.
Súlyos baleset történt Angyalkút és Szépfalu között
Három autó ütközött össze, három nőt és egy kislányt eszméletlen állapotban szállítottak kórházba.
Több mint kétszáz házkutatást rendeltek el egy időben [FRISSÍTVE]
Aradon és Pécskán hét helyszínre szálltak ki a rendőrök cigarettacsempészet miatt.
Több mint öt kiló drogot találtak két holland férfinél az autópályán
A 35 és 54 éves férfiakat a rendőrök már figyelték egy ideje.
Felszámoltak egy héttagú kábítószerkereskedő csoportot a rendőrök
A 19 és 50 év közötti tagokból álló csoport régóta állt a nyomozók célkeresztjében.