Negyvenezer eurót érő táblagépeket és csempészcigarettát is lefoglaltak

szimat

Kiszagolta a dohányt | Fotó: politiadefrontiera.ro

Nagyszabású román–magyar határrendészeti razziát tartottak az elmúlt hétvégén Arad megye területén a két ország határőrizeti szervei.

A dél-erdélyi (A1-es) autópálya Déva–Nagylak forgalmi irányú sávjának Arad megyei szakaszán zajlott a román–magyar határrendészeti akció, melynek fő célja az illegális migráció fékezése és az árucsempészet felszámolása volt – számolt be a szombati ellenőrzésekről a nagyváradi székhelyű területi határőrparancsnokság aradi kirendeltsége hétfő délután.

A közös járőrcsapatok az eDAC alkalmazás segítségével több mint 350 személyt és körülbelül 460 gépjárművet ellenőriztek, 20-nál is több esetben szabálysértést állapítottak meg, illetve egy esetben büntetőeljárást indítottak – számoltak be a szombati eredményekről.

Kiemeltek két esetet: egy román állampolgár személygépkocsijában több tucat digitális táblagépet találtak, amelyek eredét nem tudta bizonyítani, így az árut lefoglalták

– mint kiderült, körülbelül 40 ezer euró értékű számítástechnikai eszköz volt a férfinál.

Lefoglalt táblagépek | Fotó: politiadefrontiera.ro

Egy másik esetben a gyulavarsándi határrendészet nyomozókutyája fogott szagot: egy román állampolgárságú sofőr vezetett autóban több mint 900 doboz zárjegy nélküli cigarettát szimatolt ki, az ügyben a temesvári székhelyű vámhivatal indított vizsgálatot.

A rovatból ajánljuk:

Vádat emeltek egy borosjenői fiatal ellen legionárius és fasiszta jelképek terjesztése miatt
Öntapadós matricákat helyezett ki, több helyen fekete filctollal rajzolt horogkeresztet.
Töltőn hagyott elektromos roller akkumulátora miatt gyulladt ki egy családi ház
A melléképület teljesen, a lakóház tetőzete nagy részben leégett.
Hamis márkájú ruhákat foglaltak le a határőrök
Több mint 7700 darab, ismert márkák jelzéseivel ellátott ruhákra bukkantak egy mikrobuszban. A szállítmány közel 950 ezer lejt ért.