Illegálisan tartott két medvebocsot egy nagypéli férfi

medvebocsok

Tilos foglyul ejteni a vadállatokat | Illusztráció: Facebook/Ursulețul Cârcotaș

Orvvadászat és vadállatok illegális tartásáért hatósági felügyelet alá került egy Arad megyei fiatalember, aki az év elején két medvebocsot ejtett foglyul.

Februárban egy Beszterce-Naszód megyei erdőben ejtette csapdába a medvebocsokat a Nagypélen (Pilu) élő 28 éves férfi, aki azóta a portáján lévő istállóban tartotta a vadállatokat.

Az orvvadász júliusig gondozta őket, amikor is – állítólag – a magyar határ mentén lévő településről visszavitte őket származási helyükre.

Az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság kedd délutáni közleménye szerint a területileg illetékes kisjenői és székudvari rendőrök hivatalból indítottak eljárást, amikor a tudomásukra jutott a „medvesztori”, és házkutatást tartottak a férfi otthonában, sőt 24 órára őrizetbe is vették.

A bíróság elrendelte 60 napos hatósági felügyelet alá helyezését.

A rovatból ajánljuk:

Tizenkétéves kisjenői fiú száguldozott egy lopott autóval
Hunyad és Arad megyei rendőrök üldözték, végül Milován állították meg.
Súlyos közúti baleset történt Kürtösön: egy ember a helyszínen életét vesztette
A balesetnek három sérültje volt, közülük kettő a roncsba szorult.
Tűz ütött ki egy garázsban Ágyán – egy autó teljesen leégett
Fűtőberendezés okozta a tragédiát, jelentős anyagi kár keletkezett.
Tűz ütött ki egy lakóházban Öthalom községben [FOTÓ, VIDEÓ]
A nem megfelelően elhelyezett vagy szigetelt kémény okozhatta a bajt.
Kigyulladt egy ház Nagyiratoson, szerencsére nem sérült meg senki
Mintegy 150 négyzetméteren emésztettek fel mindent a lángok.