Gyújtogatásgyanú: kiégett egy kisteherautó Aradon [FRISSÍTVE]

égő autó

Kiégett a vezetőfülke és a motortér | Fotó: ISU Arad

Szerdán kora este értesítették az aradi tűzoltókat, hogy a Minervei utcán lángokban áll egy parkoló gépkocsi. FRISSÍTÉS: Gyújtogatás gyanújával őrizetbe vettek egy mácsai férfit.

A helyszínre érkező lánglovagok azt látták, hogy egy kisteherautóról van szó, amely az egyik ház előtt állt. A Minervei utca az Alfa negyed szomszédságában, a Maros-parthoz közel található.

 

Az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a tüzet a keletkezése után 20 perccel sikerült eloltani, de ennyi idő alatt is kiégett a haszongépjármű vezetőfülkéje és motortere.

Személyi sérülés nem történt. A tűzoltóság szerint szándékos gyújtogatás okozta a tüzet.

Őrizetbe vették a gyanúsítottat

Az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtöki közleménye szerint őrizetbe vettek egy 34 éves mácsai férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy szándékosan felgyújtotta a járművet. A helyszíni szemle szerint gyúlékony anyagot öntött az autóra és a ház falára is, az ingatlanra azonban nem terjedt át a tűz.

A gyanúsítottat 24 órára vették őrizetbe, a bíróság pedig elrendelte 30 napos előzetes letartóztatását.

A rovatból ajánljuk:

Kiégett egy vasúti kocsi az iltői állomáson
Négy vonat közlekedését érintette, volt, amelyik 220 perc késést halmozott fel.
Hívatlan vendég Vingán: méretes kígyót találtak egy ház udvarán [VIDEO]
A hőségben gyakrabban fordulhatnak elő vadon élő állatok a háztartások közelében.
RO-Alert ébresztette az aradiakat kedd hajnalban – ezért adták ki a riasztást [VIDEO]
Sikerült megakadályozni, hogy a lángok átterjedjenek a közeli benzinkútra.
Halálos baleset történt a Maros völgyében
Az elsősegélynyújtás ellenére sem tudták megmenteni a mikrobusz sofőrjét.
Több tonna állateledelt mentettek ki a tűzoltók az égő kamionból
Az Arad és Temesvári közötti autópályán gyulladt ki.
Élve húzták ki a sofőrt a totálkáros autóból
Arad és Temesvár között az autópályán felborult egy autó.