Gyorshajtókra vadászott a rendőrség

Öt gépkocsivezető jogosítványát függesztette fel a rendőrség az augusztus 15-i munkaszüneti nap miatt megadott hosszú hétvégén, mert a megengedett sebességet akár 100-zal is meghaladták a dél-erdélyi (A1-es) autópálya és Déva és Nagylak közötti szakaszán.

Az autópálya-rendőrség tájékoztatása szerint Nagyboldogasszony napján egy Temes megyei, illetve négy magyar és német állampolgárt mért be a radar. A rendőrök egy olyan szakaszon mértek, amelyen csak 100 km/h a megengedett sebesség, de ez nem lehet mentség a száguldásra (198 és 208 km-es óránkénti sebességgel „téptek” a sofőrök a sztrádán).

A rendőrség 2900 lejes pénzbírsággal sújtotta a vétkeseket, emellett 120 napra felfüggesztette a jogosítványaikat is. A hatóság emlékeztetett: a legtöbb súlyos közúti baleset gyorshajtás miatt történik, ezért folytatják az ellenőrzéseket az utakon.

A rovatból ajánljuk:

Játék a tűzzel – tragédia lett a csínytevésből
Kiégett három lakás, egy autó és az állatorvosi rendelő Zimándújfalu községben, miután gyerekek felgyújtottak egy matracot.
Súlyos baleset történt Angyalkút és Szépfalu között
Három autó ütközött össze, három nőt és egy kislányt eszméletlen állapotban szállítottak kórházba.
Több mint kétszáz házkutatást rendeltek el egy időben [FRISSÍTVE]
Aradon és Pécskán hét helyszínre szálltak ki a rendőrök cigarettacsempészet miatt.
Több mint öt kiló drogot találtak két holland férfinél az autópályán
A 35 és 54 éves férfiakat a rendőrök már figyelték egy ideje.
Felszámoltak egy héttagú kábítószerkereskedő csoportot a rendőrök
A 19 és 50 év közötti tagokból álló csoport régóta állt a nyomozók célkeresztjében.