Zsóri Dániel a nehézségekből merít erőt [AUDIÓ]

Az idén februárban a Ferencváros ellen szerzett ollózós góljával a legszebb találatért járó Puskás-díjat kiérdemlő labdarúgó nemcsak a magyar labdarúgás büszkesége, hanem a simonyifalviaké is.

Az első két évben annyiszor sírt, hogy meg se tudja számolni – ismerte el „légiós” élete kezdeteiről Zsóri Dániel.

Az idén februárban a Ferencváros ellen szerzett ollózós góljával a legszebb találatért járó Puskás-díjat kiérdemlő labdarúgó nemcsak a magyar labdarúgás büszkesége, hanem a simonyifalviaké is. A még mindig csak 19 éves ifjú sportoló az Arad megyei településen tette meg első lépéseit a futballpályán. Edzője javaslatára a szülei 10 éves korábban a békéscsabai futballakadémiára vitték, ahonnan a debreceni utánpótlásképzőbe, majd a nagy csapathoz került. Idén nyáron szerződtette le a székesfehérvári MOL Fehérvár FC.

A Puskás-díjjal Simonyifalvának is világhírnevet szerző Zsóri Dánielt karácsony előtt díszpolgárrá avatták szülőfalujában. Az ünnepség után beszélgetett vele Pataky Lehel Zsolt. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült interjút:

A rovatból ajánljuk:

A sírból hozta vissza a meccset az UTA, nem remélt pontot szerezve
Az Oțelul két góllal is vezetett, de az aradiak felzárkóztak.
„Újrajátszák” a tavalyi szezon nyitómeccsét: Craiován kezd az új főszponzort bejelentő UTA
A bajnok és kupacímvédő, friss Szuperkupa-győztes ellen lép pályára.
Megnyílt a Gloria Stadion felújított futópályája a nagyközönség előtt
Hátra van még a munkálatok java, többek között a gyep cseréje és egy moduláris lelátó építése.
Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Egy válogatott játékosa apja puhatolózott a befektetési lehetőségekről.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.