Világhódító úton a teqball [AUDIÓ]

A labdarúgás és az asztalitenisz elemeit vegyítő sport egyre népszerűbb, az „asztalilábtenisz” után már a röplabda, a pingpong és a kézilabda asztali változatát is kifejlesztették a sportág feltalálói.

A teqball Magyarországról indult világhódító útjára. A labdarúgás és az asztalitenisz elemeit vegyítő sport egyre népszerűbb, az „asztalilábtenisz” után már a röplabda, a pingpong és a kézilabda asztali változatát is kifejlesztették a sportág feltalálói. Romániában a székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team a sportág és a sportszerkereskedés hivatalos képviselői.

A teqball kifejlesztői a magyar Borsányi Gábor, Huszár Viktor Dénes és Gattyán György. A sportot hivatalosan 2016. október 18-án mutatta be Budapesten Ronaldinho brazil futballista, bár addigra már jó ideje tesztelték.

Bárki kipróbálhatta

Az idei Aradi Magyar Napokon a csapat néhány tagja bemutatót tartott az érdeklődőknek, akik ki is próbálhatták a játékot.

A Góbék Teqball Team vezetőjét, Ilyés Szabolcsot a pihenő alatt kérte mikrofon elé Pataky Lehel Zsolt. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült interjút:

A rovatból ajánljuk:

Átvette a vezetést a női kosárlabda-bajnokságban az aradi csapat a Rapid legyőzésével
Az FCC Baschet UAV hazai pályán, rendkívül szoros meccsen nyert 76:73 arányban.
Továbbjutás küszöbén az UTA, miután a kupameccsen kiütötte az FCSB-t
„Emberemlékezet” óta nem látott különbségű győzelmet aratott az aradi csapat.
Szebeni győzelmével felzárkózott az élmezőnyhöz az UTA
A 18. perctől emberelőnyben játszhattak az aradiak, akik a második félidőben törték fel a védelmet.
Elvették az UTA gólját, kettőt „adtak” helyette a vendégek
Az aradi csapat nem tudta átmenteni a bajnoki szünet előtti jó formáját.
Felsült a másodosztályú Corvinul ellen az UTA, a hajrában kapta a vesztes gólt
A csereként pályára lépett Zsóri Dániel rámenősségének köszönhető az egyenlítés, de ez is kevés volt.