Vezetett, de emberhátrányban kikapott az UTA

Emberhátrányban vereséget szenvedett az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság odavágóinak utolsó fordulójában, vasárnap kora este.

Elszántan kezdte az Universitatea Craiova elleni hazai meccset az UTA, az első tíz percbe rányomta akaratát a vendégcsapatra, aminek a 13. percben lett meg az eredménye: egy szöglet után lepattanó labdát a mauritániai válogatott Abeid félfordulatból, közelről kotorta a kék-fehérek hálójába.

A vezetés tudatában szövögette a támadásait a z aradi együttes, s úgy tűnt, hogy a craiovaiak nem találják a rést a falon, viszont az első félidő ráadáspercében egy baloldali szabadrúgásból Baiaram fejévre ívelték a labdát, aki öt méterről zavartalanul továbbította a kapuba.

Térfélcsere után öt perccel Anton megkapta a második sárga lapját (talán túlzottan szigorú volt a játékvezető az egy ütemmel elkéső aradi középpályással szemben), így tíz emberre fogyatkoztak az aradiak, akik létszámhátrányban beszorultak a kapujuk elé. Néhány perc múlva Baiaram a kapus és védők között passzírozott egy labdát az aradi kapuba, s innen már az Universitate diktált.

A 65. percben Postolachi egyenlíthetett volna, de öt méterről kihagyta a kihagyhatatlant, így az UTA vereséggel, a kiesés elleni osztályozót jelentő helyen fejezte be a pontvadászat „félidejét”. Ráadásul az aradiak a legutóbbi öt fordulóban csak egy pontot szereztek, nem meglepő, hogy a meccs hajrájában a közönség Ilie Poenaru vezetőedző lemondását követelte.

Szuperliga, 15. forduló:

• UTA–Universitatea Craiova 1–2, gólszerzők: Abeid (13.), illetve Baiaram (45+1. és 57.); kiállítva: Anton (UTA, 50.)
Táblázat forrása: digisport.ro

A visszavágók 1. (összességében a 16.) fordulóban az UTA az FC Argeșt látja vendégül október 30-án 18.15-től.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.