Vezetett, de emberhátrányban az egyenlítésért hajtott az UTA

Căpușă (balról a második) szerzett vezetést az aradiaknak | Fotó: UTA Facebook-oldal

Negyedórát emberhátrányban játszva, a 90. percben egyenlített az UTA az FC Botoșani ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának hétfő kora esti meccsén.

Az aradiak győzelmet arattak legutóbbi két tétmeccsükön, így esélyesebbnek számítottak a kieső helyen álló moldvai vendégeiknél, és a papírformát Căpușă szép akció végén szerzett bombagóllal igazolta.

A második félidőben négy perc alatt felborította „a rendet” az FC Botoșani: Lopez előbb egyenlített, majd gólpasszt adott a vezetést megszerző Davidnak. Bő negyedórával a vége előtt úgy tűnt, elúszik az egyenlítés reménye a hazai csapat számára, ugyanis Conte szándékos talpalásért piros lapot kapott, de az emberhátrányban játszó UTA a 90. percben Luckassen révén pontot mentett.

Az UTA vezetősége még hétfő este a klub Facebook-oldalán hozta nyilvánosságra, hogy fiatal tehetsége, Rareș Pop nyártól a fővárosi Rapid mezét ölti magára, miután a két egyesület megegyezett az adásvételről (a saját nevelésű Pop tulajdonképpen kölcsönben játszik Aradon a szezon végéig).

Superliga, 25. forduló:

• UTA–FC Botoșani 2–2, gólszerzők: Căpușă (33.), Luckassen (90.), illetve Lopez (51.), David (55.); kiállítva: Conte (74., UTA)
  • Oțelul Galati–FCU 1948 Craiova 1–0
  • Universitatea Craiova–Kolozsvári Universitatea 2–2
  • Poli Iași–FC Voluntari 0–0
  • CFR–Rapid 0–1
  • Hermannstadt–Petrolul 0–0
  • FCSB–Sepsi OSK 1–0
  • Farul–Dinamo 0–2
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA február 17-én az FC Voluntari vendége lesz.