Véget ért az UTA nyeretlenségi sorozata

Hátrányból fordítva egygólos győzelmet aratott az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójának szerdai játéknapján.

A pontvadászat kimenetele szempontjából az aradiak számára immár tét nélküli meccsen a kiesés elől menekülő Bákó Aerostar volt az újaradi Motorul-pálya vendége, és a győzelmi kéynszerben játszó moldvaiak az első félidőben fel is nőttek a feladathoz: előnnyel vonultak szünetre.

Térfélcsere után azonban Neagu révén egyenlítettek a hazaiak, majd húsz perc elteltével a csapatkapitány Ciprian Rus a győztes gólt is megszerezte az UTÁ-nak, amely az ezt megelőző hat meccsén egyszer sem nyert.

A bákóiak ezzel a vereségükkel szinte kilátástalan helyzetbe sodródtak.

2. Liga, 35. forduló: UTA–Bákó 2–1, gólszerzők: Neagu (51. p.), C. Rus (71. p.), illetve Vraciu (26. p.).

További eredmények: Pandurii–Chindia 0–2, Metaloglobus–Luceafărul 0–1, Baloteşti–Energeticianul 1–4, Sportul–ASU Politehnica 2–0, Farul–Daco-Getica 0–0, ACS Poli–FC Argeş 1–0, Dacia Unirea–Mioveni 0–6, csütörtökön: Academica–Kolozsvári „U” 0–0, Ripensia–Petrolul 0–2.

Az állás: 1. Chindia 79 pont / 35 meccs, 2. Academica 78, 3. Kolozsvár 73, ... 8. UTA 47, ... 17. Bákó 35 ponttal.

Szombaton az UTA Pitești-re látogat, a 62 ponttal a 6. helyen álló FC Argeșhez.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.