Újabb vereségével távolabb került a bennmaradástól az UTA

Hazai pályán szenvedett vereséget az UTA az FC Botoșani-től az első osztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának hétvégi fordulójában, s ezzel nehéz helyzetbe sodorta magát a csapat a kiesés elkerülését illetően.

Az aradiak az alapszakaszban mindkétszer legyőzték a moldvai csapatot, de a péntek esti meccsen nem találták a helyüket a pályán. Az első félidőben a vendégek azt csináltak, ami akartak, Mailat pedig két góllal tett a maga számára emlékezetessé a találkozót (a második találatban az aradiak ukrán kapusa, Kucser is alaposan „benne volt”).

A második félidőben nem változott az eredmény, amivel az UTA marad a 8. helyen, és jelenleg öt pont választja el a még „csont nélküli” bennmaradás jelentő 6. helytől (a 7–8. helyezettek osztályozót játszanak a szezon végén a 2. Liga 3–4. helyezettjeivel).