Újabb UTA-győzelem hazai pályán

Kétgólos győzelmet aratott az UTA az FC Voluntari ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén.

Nehezen „szokta meg” az új Neuman Ferenc Arénát az adati csapat, hiszen a tavaly nyáron átadott stadionban olyan ritka volt eddig az UTA-győzelem, mint a fehér holló, de immár egymásután a második győzelmét aratta otthonában a piros-fehér mezes csapat. Bizonyára a szurkolók által teremtett fergeteges hangulat is lendületet adott Bálint László György vezetőedző legényeinek, akik a múlt szezont végig zárt kapuk mögött kellett lejátsszák, a koronavírus-járvány miatt hozott intézkedések értelmében.

Vasárnap kora este azonban – az Universitatea Craiova elleni sikert követően – immár egymásután a második diadalt könyvelhették el az aradiak. Az FC Voluntari sokáig tartotta magát, a házigazdák csak negyed órával a vége előtt tudták feltörni az Ilfov megyeiek védelmét, de nem sokkal később megduplázták az előnyt, biztossá téve a három pont begyűjtését.

Az UTA jelenleg a rájátszást érő 5. helyen áll a bajnokságban.

• 1. Liga, 6. forduló:
  • UTA–FC Voluntari 2–0, gólszerzők: Miculescu (74.), Roger (82.).
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA augusztus 30-án Medgyesen vendégszerepel.

Megpuhította az acélt az UTA – magabiztos győzelem az alsóházi rangadón
Az aradi csapat a rájátszásban még veretlen galaci együttest fogadta, és gól nélküli első félidő után 3–1 arányban nyert. A zártkapus büntetés végrehajtását felfüggesztették, így ismét beengedték a nézőket a stadionba.