Újabb koronavírusos esetek az UTÁ-nál

Az érintett csapattagok elkülönítésbe vonultak.

Koronavírus-fertőzés vagy annak gyanúja miatt az UTA labdarúgócsapatának három játékosát elkülönítették a többiektől – közölték az élvonalbeli klub hivatalos honlapján.

A szombati közlemény szerint az aradi egyesület már a 11. tesztelést végezte el, amióta a labdarúgó-szövetség bevezette a koronavírus-járvány miatt az egészségügyi protokollt. A szombat reggeli mintavétel eredményei közül estére kettő pozitív lett, egy harmadik pedig bizonytalan, vagyis meg kell ismételni az eljárást. Az UTA tájékoztatása szerint a három érintettet elkülönítették, a többiek folytatják a felkészülést.

Közzétette: UTA Arad – 2020. szeptember 5., szombat

A korábban fertőzéssel diagnosztizált hat játékos közül hárman negatív eredményt produkáltak, így ők csatlakozhattak az edzésekhez, a többiek karanténban maradtak.

Az UTA egyébként pénteken felkészülési mérkőzésen 2–0 arányban nyert idegenben a nagyszebeni FC Hermannstadt ellen, C. Rus és Tescan góljaival. Az első osztályú bajnokság a válogatott mérkőzések miatti szünet után a jövő hétvégén folytatódik.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.