Rossz helyzetkihasználására fázott rá az UTA

2021. november 2.
Hazai pályán szenvedett vereséget az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétfő kora esti mérkőzésén a Chindia Târgovişte csapatától.
<em>Hír szerkesztése</em> Rossz helyzetkihasználására fázott rá az UTA
A piros mezes hazaiak nem álltak a helyzet magaslatán | Fotó: UTA Facebook-oldal

Az első nagy helyzet az aradiak előtt adódott alig negyedórával a kezdő sípszó után, de Ioan Hora a kapu torkából fölé lőtte a labdát. A folytatásban is több ígéretes helyzetet kidolgozott az UTA, de a hazai csapat ezen a napon hadilábon állt a helyzetkihasználással.

Ezt használta ki a vendég együttes, amely célra törő futballal elsősorban a védekezésre koncentrált, de a második félidőben egy bedobás, majd egy gyors kontratámadás után értékesítette az előtte adódó kevés helyzeteket, és megérdemelten távozott a három ponttal a Neuman Ferenc Arénából.

• 1. Liga, 14. forduló: UTA–Chindia Târgovişte 0–2, gólszerzők: Popadiuc (55.), Neguț (90+2.).