Ráadástizenegyessel nyert kiesési rangadót az UTA

Volt ok az örömre | Fotó: uta-arad.ro

Hátrányból fordítva nyert 2–1-re az UTA a fővárosi Dinamo ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának hétfő kora esti meccsén.

Az aradiak pályaválasztóként ezúttal is a nagyváradi Bodola Gyula Stadionban fogadták ellenfelüket, mivel az aradi Neuman Ferenc Aréna gyepszőnyegének a cseréje még tart. Látszólag a dinamósok mozogtak otthonosabban a Sebes-Körös-parti pályán, hiszen már a 8. percben vezetést szereztek egy gyönyörű lövéssel.

Az UTA hajtott az egyenlítésért, ami az első félidő hajrájában jött össze: Micovschi a bukarestiek védelmi hibáját kihasználva szerzett gólt. A második félidőben hiába tett meg mindent a „hazai” csapat a győzelem megszerzéséért, úgy tűnt, meg kell elégedni a döntetlennel a kiesési rangadón, de a ráadáspercekben egy kezezés miatt tizenegyeshez jutott az UTA, amit Freitas magabiztosan értékesített, megszerezve a roppant fontos három pontot, amivel a piros-fehérek elmozdultak a közvetlen kiesőzónából.

Haideeeee!

Közzétette: UTA Arad – 2023. november 6., hétfő

Mircea Rednic vezetőedző tanítványai egymásután a második győzelmüket aratták a pontvadászatban, és ezzel immár öt bajnoki mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban.

Superliga, 15. forduló:

• UTA–Dinamo 2–1, gólszerzők: Freitas (90+4., 11-esből), Micovschi (41.), illetve Politic (8.)

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA november 13-án, hétfőn 20.30-tól a galaci Oțelult fogadja, ezúttal Nagyvárad helyett Nagyszebenben.