Pontot rabolt a címvédőtől az UTA

A piros mezes Andrej Fábry volt a meccs embere | Fotó: uta-arad.ro

Döntetlent játszott az UTA csütörtök este az első osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójából elhalasztott meccsén, a Konstancai Farul ellen.

Nem illetődött meg az UTA, hogy a bajnoki címvédő otthonában kellett fellépnie, és már a 6. percben megszerezte a vezetést Micovschi révén, aki Ofosu passzából közelről rúgta a hosszú sarokba a labdát. A Fekete-tenger-parti csapat a brazil világbajnok Rivaldo fiának a fejesgóljával egyenlített az első félidő közepén, de a vendégek Fábry váratlan lapos lövésével visszavették a vezetést.

A második félidő elején megingott az aradi védelem, Budescu szöglete után Artean kapásból belsőzte a labdát a kapuba.

Az UTA megérdemelten szerzett pontot a címvédő otthonában, de ennek ellenére nem lehet elégedett Mircea Rednic vezetőedző, mert legutóbb augusztus 28-án győzött a csapata a bajnokságban (2–1 az FCSB ellen), legutóbbi öt bajnoki meccsén pedig döntetlent játszott.

Superliga, 5. forduló (bepótolt mérkőzés):

• Farul–UTA 2–2, gólszerzők: Rivaldinho (24.), Artean (50.), illetve Micovschi (7.), Fábry (27.)

Táblázat forrása: digisport.ro

Vasárnap az UTA az FCU 1948 Craiova vendége lesz.