Paralimpia 2012 – Magyar arany úszásban

Útban a győzelem felé

A címvédő Sors Tamás aranyérmet nyert csütörtökön 100 méteres pillangóúszásban a londoni paralimpián. A 20 éves pécsi úszó a legjobb idővel, vetélytársait messze megelőzve jutott be az S9-es sérültségi kategória döntőjébe a délelőtti selejtezőből. Az 59.23 másodperccel világcsúcstartó, többszörös világ- és Európa-bajnok sportoló – aki négy éve Pekingben a magyar küldöttség egyetlen aranyát szerezte – fél távnál fél testhossznyi előnnyel vezetett, végül ennél kisebb különbséggel előzte meg az Athénban aranyérmes ausztrál Matthew Cowdreyt, és 59.54-gyel győzött. „Szerettem volna világcsúccsal nyerni, persze ezzel együtt örülök az első helynek” – nyilatkozta a döntő után Sors Tamás, aki ma 100 háton, majd a későbbiekben 400 gyorson, 50 gyorson, 200 vegyesen és 100 gyorson is elindul Londonban, utóbbi számban és 400 gyorson bronzéremmel zárt a 2008-as játékokon.