Papírforma-eredmény a címvédő ellen

Egygólos vereséget szenvedett az UTA csütörtökön az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában, a címvédő Kolozsvári CFR otthonában.

Az első helyzet a vendégek előtt adódott, de ez kimaradt, a hazaiak viszont esélyeshez méltón kihasználták az első alkalmat, és negyedóra múltán előnybe kerültek. A 25. percben Deac növelhette volna az előnyt, de „megkegyelmezett”, csúnyán a kapu fölé rúgva az egyik kolozsvári játékos elleni szabálytalanságért megítélt tizenegyest.

Az aradiak a tinédzser Rareș Pop révén szépítettek a második félidő elején, de a kolozsvári csapat visszavette a vezetést.

Végül is papírforma-eredmény született, de az UTÁ-nak nem is a CFR ellen kellett volna pontokat gyűjtenie, hanem a kiesés elkerüléséért zajló küzdelemben a közvetlen riválisait kellett volna megvernie.

Szuperliga, 28. forduló:

• Kolozsvári CFR–UTA 2–1, gólszerzők: Krasniqi (15.), Yuri (62.), illetve Pop (47.)

Táblázat forrása: digisport.ro

A Hermannstadtól 9 pontot levontak. Az UTA március 5-én, vasárnap 21 órától az FCSB-t fogadja.

A rovatból ajánljuk:

Jenei Imre 87 éves lett
Játszott az UTÁ-ban, a Steauával edzőként BEK-et nyert.
Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.