Öt hónap után nyert az UTA ismét bajnoki meccset

Az UTA szombat délután hazai pályán 3–1 arányban legyőzte az FC Botoșani-t az első osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában.

Az aradi labdarúgócsapat legutóbb bajnoki meccsen tavaly szeptember 9-én, a 10. fordulóban nyert, épp a moldvaiak ellen.

Az utolsó előtt, kiesést jelentő helyen álló UTA gyakorlatilag az utolsó esélyét ragadta meg, hogy versenyben maradjon a bennmaradásért, ezért már a meccs elején nekiesett a vendégcsapatnak. Az elszántság meghozta a gyümölcsét, egy kezezésért megítélt tizenegyest értékesítve Milosevics már a negyedik percben megszerezte a vezetést.

Nem sokkal később a montenegrói csatár duplázott, s bár a vendégek az első félidő végéhez közeledve szépítettek (ezt megelőzően volt egy lesgóljuk is), az aradiak – az utóbb a meccs emberének választott tinédzser – Rareș Pop rámenősségének köszönhetően a ráadás perceiben visszaállították a kétgólos különbséget.

A második félidőben több gól nem született, így Bálint László György vezetőedző csapata, ha nem is mozdult el a 15. helyről, egy pontra megközelítette a döntetlent játszó Kolozsvári Universitateát.

Szuperliga, 25. forduló:

• UTA–FC Botoșani 3–1, gólszerzők: Milosevics (4. és 11., az elsőt 11-esből), Pop (45+2.), illetve Roman (38.)

• Kolozsvári Universitatea–CS Mioveni 2–2

• Rapid–FCU Craiova 1948 1–2

• Később: Universitatea Craiova–Kolozsvári CFR