A magyar női kosárlabda-válogatott hétpontos győzelmet aratott csütörtökön a román csapat ellen az aradi sportcsarnokban, felkészülési mérkőzésen. A magyar csapatot elkísérte korábbi sikeredzője, a 86 éves, Aradon született és nevelkedett Killik László, aki összesen 22 évet töltött a magyar női kosárlabda-válogatott szövetségi kapitányaként, és vezetésével az 1980-as években háromszor is Európa-bajnoki bronzérmet szerzett az együttes (ezt azóta sem sikerült megismételni). A kosárlabdát Aradon meghonosító Killiket jó barátként köszöntötte Piros Dénes, Réhon József és Vadász Ernő nyugalmazott tanárok.
Románia–Magyarország 62:69 (10:15, 15:13, 15:17, 22:24). A románok legeredményesebb játékosai Părău és Mărginean voltak 15, illetve 12 ponttal, a magyarok legjobb dobóinak Vajda (14) és Honti (12) bizonyult.
Pénteken 11.30-tól játszik egymással ismét a két együttes az aradi sportcsarnokban. A jövő évi Európa-bajnokságot Magyarország és Románia közösen rendezi, a romániai helyszínek Temesvár és Nagyvárad lesznek.
Nyert Aradon a magyar női kosárválogatott
A rovatból ajánljuk:
A sírból hozta vissza a meccset az UTA, nem remélt pontot szerezve
Az Oțelul két góllal is vezetett, de az aradiak felzárkóztak a véghajrában.
Összeomlott a hajrában az UTA, csúfos vereséget szenvedett Craiován
A 67. percig tartotta magát az aradi csapat.
„Újrajátszák” a tavalyi szezon nyitómeccsét: Craiován kezd az új főszponzort bejelentő UTA
A bajnok és kupacímvédő, friss Szuperkupa-győztes ellen lép pályára.
Megnyílt a Gloria Stadion felújított futópályája a nagyközönség előtt
Hátra van még a munkálatok java, többek között a gyep cseréje és egy moduláris lelátó építése.
Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Egy válogatott játékosa apja puhatolózott a befektetési lehetőségekről.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.




