Nem tudta bebiztosítani a feljutást az UTA [FRISSÍTVE]

Első félidői vezetés után kikapott az UTA hazai pályán a Bukaresti Rapidtól a másodosztályú labdarúgó-bajnokság kényszer-rájátszásának utolsó előtt fordulójában, szombat este.

Kihasználva egy kapu előtti kavarodást és a vendégvédők tétovázását, Miculescu az első félidő végén vezetést szerzett a hazaiaknak. A folytatásban mintha már a zsebükben érezték volna a győzelmet – és a feljutást – az aradiak, mert „ráültek” az eredményre, amit a fővárosiak két rögzített helyzet (egy szabadrúgás és egy szöglet) után megbüntettek, a maguk javára fordítva az eredményt. A két gól között Iacob, az UTA kapusa még bemutatott egy kettős bravúrt, tehát nagyobb arányú is lehetett volna a különbség.

Az UTA nem találja a formáját a koronavírus-járvány miatt félbeszakított bajnokság újrakezdése óta. A kényszer-rájátszás három hazai meccsén mindössze egy pontot szerzett, de Bálint László vezetőedző legénysége így is őrzi első helyét.

Az aradi csapat egy ponttal bebiztosította volna feljutását az élvonalba, egy győzelemmel pedig az első hely is garantált lett volna.

Az egyenes feljutást jelentő első két hely, és az osztályozót érő harmadik hely sorsa az utolsó fordulóban fog eldőlni.

2. Liga, rájátszás, 4. forduló: UTA–Rapid 1–2, gólszerző: Miculescu (38.), illetve Mallo (57. és 78.).

FRISSÍTÉS: Kedd esti eredmények: Turnu Măgurele–CS Mioveni 0–1, Petrolul–FC Argeș 1–2.

1. UTA 4 1 1 2 7–7 29
2. Mioveni 4 2 1 1 4–4 27
3. FC Argeș 4 2 1 1 6–5 26
4. Tr. Măgurele 4 1 2 1 4–4 25
5. Rapid 4 1 2 1 3–3 24
6. Petrolul 4 0 3 1 2–3 22

Az 5., utolsó forduló párosítása (augusztus 2, vasárnap, 18.30.): CS Mioveni–Petrolul, Rapid–Turnu Măgurele, FC Argeș–UTA.