Nem jött össze a címvédés a Magyar Falvak Kupáján

Második alkalommal szervezte meg a Magyar Falvak Kupája elnevezésű kispályás labdarúgó-bajnokságot a Pro Move Arad Egyesület a Magyar Kormány, a Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával július 13-án, szombaton.

Ezúttal is a szentpáli futballpályán mérték össze tudásukat és tehetségüket a résztvevők: a címvédő Szentpál, a tavalyi döntős Sofronya, továbbá Kisiratos, Kispereg és Majláthfalva csapatai, amelyeket vegyesen alkottak a helyi együttesek igazolt futballistái, öregfiúk és a települések közéleti személyiségei.

A majláthfalvi kapus, Molnár István bünetőből gólt lőtt a kisperegiek ellen

Az együttesek körmérkőzéses rendszerben, 2x15 perces meccseken döntöttek a végső sorrendről Berki Fláviusz és Lehoczky Attila játékvezetők közreműködésével. Az idei Magyar Falvak Kupáját végül Sofronya nyerte Majláthfalva és Kispereg előtt. A gólkirályi címet a végső győztes csatára, Danciu Krisztián érdemelte ki 9 találattal, a legjobb kapusnak járó cím pedig a majláthfalvi Molnár Istváné lett, aki a hálóőrök „gólkirálya” volt, hiszen nemcsak jó védésekkel, hanem az első meccsen büntetőből szerzett góljával segítette a második helyre csapatát.

A játékosok kitettek magukért, a kora este érkező vihar sem tántorította el őket, és az utolsó három meccset szakadó esőben játszva fejezték be a bajnokságot.

Gál Márk jó védései ellenére is utolsó lett a tavalyi győztes szentpáli csapat.

Fotók: Pro Move Arad Egyesület

A rendezvény végén a BGA jóvoltából finom bográcsos pörkölttel látták vendégül a szervezők a résztvevőket a modern szentpáli öltöző emeleti edzőtermében, és a vacsora alatt tartották meg a díjkiosztó ünnepséget is.

II. Magyar Falvak Kupája, eredmények:

• 1. forduló: Majláthfalva–Kispereg 2–1, Sofronya–Kisiratos 6–3.
  • 2. forduló: Majláthfalva–Szentpál 5–0, Sofronya–Kispereg 10–2.
  • 3. forduló: Sofronya–Majláthfalva 7–1, Kisiratos–Szentpál 5–4.
  • 4. forduló: Sofronya–Szentpál 2–2, Kispereg–Kisiratos 4–3.
  • 5. forduló: Kispereg–Szentpál 2–2, Majláthfalva–Kisiratos 7–5.

Megpuhította az acélt az UTA – magabiztos győzelem az alsóházi rangadón
Az aradi csapat a rájátszásban még veretlen galaci együttest fogadta, és gól nélküli első félidő után 3–1 arányban nyert. A zártkapus büntetés végrehajtását felfüggesztették, így ismét beengedték a nézőket a stadionba.