Mélyrepülésben az UTA [FRISSÍTVE]

Vereséget szenvedett az első osztályú labdarúgó-bajnokság visszavágóinak első fordulójában az UTA hazai pályán az FC Argeș ellen, vasárnap este.

Jól kezdte a pitești-i csapat elleni mérkőzést az aradi együttes: az első 25 percben szinte csak a hazaiak próbálkozásait jegyezhettük fel, az utóbbi időszak balszerencsés eredményei után fűtötte a bizonyítási vágy Ilie Poenaru vezetőedző legénységét. Csakhogy ekkor Garita egy remek labdáal lógott meg két védő között, és a hosszú sarokba helyezett, vezetéshez juttatva a vendégeket.

Ezt követően nem tudott megújulni az UTA, támadásai ötlettelenek voltak a második félidőben. Az FC Argeș pragmatikus játékkal őrizte az eredményt, az aradiak ráadásul a fejüket is elveszítették a hajrában, így kettős emberhátrányban fejezték be a meccset.

Az UTA a legutóbbi hat meccsén a megszerezhető 18 pontból mindössze egyet gyűjtött be, s miután hétfő este a Kolozsvári „U” legyőzte az FCSB-t, az utólsó előtti, kiesését jelentő helyre csúszott le a táblázaton.

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA november 5-én a Petrolul vendége lesz.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.