Megszenvedett az UTA a három pontért [FRISSÍTETT]

A szorgalmasan védekező slatinai csapat ellen csak minimális győzelmet tudott aratni az UTA hazai pályán, a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának péntek délutáni nyitómeccsén. A szakadó esőben, felázott talajú pályán rendezett találkozón szó szerint állták a sarat a táblázaton csak a papíron „játszó” Gyulafehérvárt megelőző oltyánok, mígnem az aradiak a csereként beállt Oară révén, egy kavarodás után megszerezték a győztes gólt.
Ez az UTA harmadik 1–0-s győzelme a tavaszi idényben, és 29 pontjával maradt a harmadik helyen, mivel a temesvári rangadón a vendég Corona legyőzte a Polit.
UTA–Slatinai Olt 1–0 (0–0), gólszerző: Oară (81. p.).
SSzombaton: Nagybányai Máramaros–Nagyváradi Luceafărul 2–1, Temesvári Poli–Brassói Corona 1–2, Mioveni–Gyulafehérvári Unirea 3–0 (játék nélkül); vasárnap: Nagyváradi Bihar–Damila Măciuca.

1. Corona             16      9        4        3        25-15 31
2. Poli                   16      8        6        2        26-13 30
3. UTA                 17      8        5        4        21-12 29
4. Măciuca            14      7        3        4        21-15 24
5. Bihar FC           16      6        6        4        24-20 24
6. Marosvásárhely 16      6        3        7        18-19 21
7. Mioveni            15      4        8        3        18-15 20
8. FC Argeş          15      6        2        7        20-18 20